Türkiye'nin En Yüksek Cam Seyir Terasında Sona Yaklaşıldı…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Hatila Vadisi Milli Parkı’nda inşa edilen ve tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası olacak projede sona yaklaşıldı.

Haberler 10.12.2015, 16:55
Türkiye'nin En Yüksek Cam Seyir Terasında Sona Yaklaşıldı…

ANKARA (ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Hatila Vadisi Milli Parkı’nda inşa edilen ve tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası olacak projede sona yaklaşıldı. Seyir terasının tamamlanması ile milli parka 100 bin civarında ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

-VADİDEN 220 METRE YÜKSEKLİKTE İNŞA EDİLİYOR-

Türkiye’nin en yüksek cam seyir terasının Artvin’de bulunan Hatila Vadisi Milli Parkı’nda inşa edildiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise “Sıkıldım Kayası mevkiinde yapılmakta olan cam seyir terası 490 metre rakımda Hatila Deresi’nden ise 220 metre yükseklikte olacak” dedi.

Cam seyir terasının Hatila Vadisi’ndeki sarp kayalara monte edildiğini vurgulayan Eroğlu “Kaya birleşim noktasından 15 metre mesafeye uzanacak olan cam seyir terası  7 metre uzunlukta ve 7,5 metre genişlikte olacak” ifadelerini kullandı.

-2016 YILI BAŞINDA HİZMETE ALINMASI  HEDEFLENİYOR-

50 m2 cam alana sahip olacak seyir terasın 2016 yılı başında tamamlanarak hizmete alınmasının planlandığını belirten Prof. Dr. Eroğlu “Sadece üzerinde gezinmekle bile insanlarda adrenalin sporları hissi uyandıracak terasın tamamlanmasının ardından Hatila Vadisi Milli Parkı’nı yıllık yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

-PROJE İLE TURİZM GELİRLERİ ARTACAK-

Bu projenin tamamlanması ile Artvin’in turizmden elde edeceği gelirin artacağını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu “Ülkemizin tabii güzelliklerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Gerçekten buralar görülmeye değer yerler. Böyle yerleri korumak zorundayız. Tabii yapısına zarar vermeden yapacağımız yatırımlar ile buralardan elde edilen turizm gelirlerini de artırmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@