Sezonun İlk Tiyatro Etkinliğini “Duvar” ile Yaptılar

Eğitim-iş Çaycuma Temsilcilliği sezonun ilk tiyatro etkinliğine ev sahipliği yaptı....

Haberler 12.10.2015, 22:47
Sezonun İlk Tiyatro Etkinliğini “Duvar” ile Yaptılar

Eğitim-iş Çaycuma Temsilcilik Başkanı Olcay Özyurt yaptığı açıklamada Muzaffer İzgü'nün duvar adlı hikayesinden alınan oyunun kalabalık bir tiyatro sever tarafından izlendiğini belirtti.

Özyurt açıklamasında şunları kaydetti:

İLÇEMİZDE SEZONUN İLK TİYATRO ETKİNLİĞİ ‘DUVAR’ EĞİTİM İŞ İLÇE TEMSİLCİLİĞİ TARAFINDAN SERGİLENDİ.

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezinde 08.10.2015 tarihinde Saat 19.30 da Muzaffer İZGÜ'nün ‘DUVAR’ isimli hikayesinden alınan oyun Ankara Yön Tiyatrosu oyuncuları ve değerli yönetmen Erdem ÖKSÜZ  tarafından ilçemizde sergilendi. Madde bağımlısı olan gençler ile sokağa itilmiş, atılmış ve ezilmiş gençlerden oluşan bu topluluk kalabalık bir seyirci topluluğuna oynadı. Oyun izleyicilerin oldukça yüksek beğenisini kazandı.

Eğitim İş temsilcisi Olcay Özyurt izleyicilere hitaben yaptığı konuşmada misafirlere hoş geldiniz diyerek Eğitim İş Çaycuma Temsilciliğinin Sosyal sorumluluk adı altında gerçekleştirmiş olduğumuz tiyatro etkinliklerinin devam edeceğini, özellikle sosyal yaralar üzerinde durduklarını duyarlılıkların artmasını hedeflediklerini hiçbir menfi çıkar gözetmeksizin yollarına devam edeceklerini belirterek Engelleri Aşmaya çalışarak  içinde umut taşıyan her canlının yanında olduklarını belirtti.

Toplum içerisinde sosyal ve sanatsal yaşamda var olduklarını göstermek amacıyla içinde yaşadığımız topluma birliktelikleriyle Sinerci sağlayan, işe yarar bir insan kimliği ile birlikte özgüvenlerinin gelişmesine yardımcı olan, mutlu insan oluşturmada gösterdikleri üstün çabalarla örnek teşkil eden bu güzel insanlarımıza başta Erdem Öksüz olmak üzere Mustafa Türker,Nazım İriç ve Yusuf Aksongür’e şahsım ve sendikam adına  çok teşekkür ediyorum, saygılarımı  sunuyorum, başarılarının devamını diliyorum diyerek Zonguldak anısı olarak Madenci Anıtı heykelini takdim etti. Geceye sivil toplum örgütleriyle birlikte Zonguldak Eğitim İş Şube başkanı Metin KAHVECİ ile birlikte yönetimi katıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@