Romeo&julıet Efsanesi Yeniden Başlıyor

İSTANBUL(ANKA) - William Shakespeare’in binlerce yıllık hayalini bugünün hayal gücüyle...

Haberler 15.09.2015, 13:55
Romeo&julıet Efsanesi Yeniden Başlıyor

İSTANBUL(ANKA) - William Shakespeare’in binlerce yıllık hayalini bugünün hayal gücüyle sahneleyen “Romeoe Giulietta, Ama e cambia il mondo” müzikali, Şubat ayında büyülediği İstanbullulara Kasım ayında bir kez daha merhaba diyecek. 3-8 Kasım 2015 tarihleri arasında sadece 8 gösteriyle Zorlu Center PSM’de sahnelenecek Romeo ve Juliet, İtalyan David Zard’ın modern yorumu ve 3 boyutlu dijital sahne düzenlemesiyle bir kez daha romantik rüzgarlar estirecek. 

Bugüne kadar sayısız kez bale, film, müzikal ve opera olarak sahnelenen Shakespeare’in ölümsüz eseri, Giuliano Peparini’nin özgün rejisi, Gérard Presgurvic’in besteleri ve Vincenzo Incenzo’nun sözleri ile bir kez daha hayat bulacak.

 

-GÜZELLİĞE ADANMIŞ BİR İLAHİ-

 

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri, müziği, sözleri, kusursuz koreografisi ve yönetmenliği ile “Güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendiriliyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı oyunun sahne arkasında 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor. 13 TIR dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan Romeo e Giulietta, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyülüyor. (ANKA)

(NÇ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@