Romen Bakanın Filmi, Edirneli İzleyicilerle Buluştu

EDİRNE’de bu yıl ilk kez düzenlenen Film Festivali’ne katılan Romanya Kültür Bakanı Yardımcısı Bogdan Stenovici, başrolünde oynadığı Seçilmiş (Cel Ales) filminin gösteriminden sonra izleyicilerle sohbet etti.

Haberler 24.11.2015, 01:18
Romen Bakanın Filmi, Edirneli İzleyicilerle Buluştu
(DHA)- EDİRNE’de bu yıl ilk kez düzenlenen Film Festivali’ne katılan Romanya Kültür Bakanı Yardımcısı Bogdan Stenovici, başrolünde oynadığı Seçilmiş (Cel Ales) filminin gösteriminden sonra izleyicilerle sohbet etti. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile kokteylde bir arayan gelen Stenovici, "Edirne’ye bir bakan olarak değil, bir aktör olarak geldim. Dünyanın böyle zor bir dönemden geçerken, biz  dostluğumuzu muhafaza edebiliyorsak bu çok güzel şey" dedi.

Edirne uluslararası Film Festivali’nin 3’ncü gününde Romanya Kültür Bakanı Yardımcısı Bogdan Stenovici’in başrol oyuncusu olarak yer aldığı ve Cristian Comeaga’nın yönettiği 2015 yapımı dram filmi Seçilmiş (Cel Ales) sinema salonunda izleyicilerle buluştu. Gösterime başrol oyuncusu Stenovici ve yönetmen Comeaga da katıldı. Filmin ardından izleyicilerle sohbet eden ikili daha sonra düzenlenen kokteylde Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile bir araya geldi. Edirne’de olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu vurgulayan Stenovici, "Uzun zamanlarda beraber yaşadığımız iki ülkenin arasında gelişen bir organizasyon çok anlamlı. Burada olduğum için onur duyuyorum. Edirne’ye bir bakan olarak değil, bir aktör olarak geldim. Dünya böyle zor bir dönemden geçerken, biz dostluğumuzu muhafaza edebiliyorsak bu çok güzel şey" diye konuştu.

'NİNESİ TÜRK'MÜŞ'

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de, Stenovici’nin başrolünü oynadığı filmin Edirne’de izleyicilerle buluştuğunu hatırlatarak şunları söyledi:

"Romanya’dan gelen bakan yardımcısı, ninesinin Türk olduğunu ifade etti. Kendisinin Türkiye’ye bu anlamda çok büyük yakınlığı olduğunu söyledi. Kendisi önceki dün Edirne’ye geldiğinde kendisine eskort vermiştim. Ancak kabul etmedi, 'Ben Edirne’ye aktör olarak geldim, resmi kimliğimi Romanya’ya bıraktım' diye cevap verdi. Başrol oynadığı filmi Edirneli'ler ile birlikte izledi. Romanya’da yapılacak sinema çalıştayının önümüzdeki yıl Edirne’de yapılması teklif etti. Biz de onun teklifini kabul ediyoruz. Romanya buraya gelip, çalıştayı burada yapacağız. Kendisini Edirne’de karşılamaktan onur duyuyorum. Yakın tanışıklığımız devam edecek. Biz Osmanlı döneminde 400 yıl aynı kültürü paylaşmışız. Osmanlı’nın bir balkan devleti olması nedeniyle Edirne’nin başkent olduğu şehirde böyle bir festivalin çok büyük anlamı var."

Edirne Uluslararası film Festivali, sinema salonlarındaki film gösterimleriyle sürüyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@