Öğretmenler, engelli öğrencileriyle halk oyunları ekibi kurdu

BOLU'da, Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde görevli 5 öğretmen, 6 engelli öğrenci ile birlikte halk oyunları ekibi kurdu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) düzenlenen 'Engelsiz Üniversite' etkinliğinde sahneye çıkan...

Haberler 11.05.2016, 10:24
Öğretmenler, engelli öğrencileriyle halk oyunları ekibi kurdu
BOLU'da, Sarıcalar Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nde görevli 5 öğretmen, 6 engelli öğrenci ile birlikte halk oyunları ekibi kurdu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde (AİBÜ) düzenlenen 'Engelsiz Üniversite' etkinliğinde sahneye çıkan engelli öğrencilerin gösterisi beğenildi.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Tuğba Ulusoy Ercan öncülüğünde öğretmenler; Şeyma Önder, Füsun Ceylan, Serpil Eryılmaz Kaymaz, Fatma Ergün Arslan, 1'i erkek 6 engelli öğrenci ile halk oyunları ekibi kurdu.

1.5 ay önce kurulan ekip, AİBÜ Engelli Öğrenci Dayanışma ve Koordinasyon Birimince, 'Engelliler Haftası' etkinlikleri kapsamında üniversitenin Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Engelsiz Üniversite' programında sahneye çıktı.

Sarıcalar Özel Eğitim Halk Oyunları Ekibi, hazırladıkları Karadeniz yöresi oyununu oynadı. Engelli öğrenciler Feridun Özcan ve Sema Türeoğlu'nun, askere giden gencin sevdiğinden ayrılmasını canlandırmasıyla başlayan oyun büyük beğeni topladı. Engelli öğrencilerin, öğretmenleriyle uyum içindeki gösterisi ayakta alkışlandı.

Gösteriyi izleyen Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Bestami Erkoç, kendisi de oyuncu olarak ekipte yer alan Beden Eğitimi Öğretmeni Tuğba Ulusoy Ercan'a çiçek vererek teşekkür etti. Ercan, engelli öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla böyle bir ekip kurduklarını söyledi. Ercan, "Ekibimiz 5 öğretmen ve 1'i erkek 6 öğrenciden oluşuyor. Amacımız her zaman öğrencilerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve onların sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@