Nükhet Duru: Daha çok direnmeliyiz!

Nükhet Duru: Daha çok direnmeliyiz!

Haberler 25.09.2015, 00:53
Nükhet Duru: Daha çok direnmeliyiz!

Türk pop müziğinin kilometre taşlarından Nükhet Duru 40. sanat yılında Cemil Topuzlu Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda Yaşar ile birlikte muhteşem bir konser verdi. BKM’nin düzenlediği ‘Hayat Şarkılarda’ adlı konserde efsane sanatçı, ‘Ben Sana Vurgunum’, ‘Melankoli’, ‘Sevda’, ‘Anılar’, ‘Destina’ , ‘İspanyol Meyhanesi’ gibi klasikleşmiş şarkılarının yanı sıra son albümü ‘Aşkın N Hali’nde yer alan şarkılarını da ilk kez seslendirdi.
‘Kuşlar’, ‘Aldanırım’ , ‘Sevda Sinemalarda’ , ‘Divane’ gibi duygusal şarkıların aranılan ismi Yaşar buğulu sesiyle Nükhet Duru ile başarıyla düet yaparken sahnesiyle de alkış topladı. İkilinin özellikle Tanju Okan ile özdeşleşen ‘Sarhoşum Sarhoş’ ve ‘Kadınım’ adlı şarkılardaki düeti muhteşemdi. Dakikalarca ayakta alkışlandılar. Barış Manço ve Kayahan’dan da şarkılar söyleyen Yaşar, efsaneleri anmadan geçmedi.

SANAT DİRENMEKTİR
Kendine has farklı sesi ile müzikalitesinden hiçbir dönem taviz vermeyen Nükhet Duru, gecede Gülşah Saraçoğlu imzalı 4 kostüm giydi. Son günlerde yaşadığımız terör saldırılarına inat sahneye çıkıp herkese umut aşıladıklarını ifade eden sanatçı, “Hepiniz hoş geldiniz. Bugünlerde birbirimize daha çok ihtiyacımız var. Daha çok direnmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk yaşasaydı hiçbir sanat faaliyetini iptal ettirmezdi, çünkü sanat direnmektir” deyince Açıkhava Tiyatrosu alkış yağmuruna tutuldu.
Yaşar’a ‘Kolorotur Soprano’ vaziyetinde eşlik ediyorum dedikten sonra “Sevda” adlı klasikleşmiş şarkısının müziği çalmaya başlayınca Duru, “Bu gece bizim istediğimiz şey; olmasını istemediğimiz her şeyi unutmak ve unutturmak, hiçbirimiz duyarsız değiliz ama merheme de ihtiyacımız var! Durup yeniden başlamaya da ihtiyacımız var. Bu gece çıkmamızın en büyük sebebi buydu. Çünkü Atatürk yaşasaydı, hiçbir sanat olayının iptal edilmesine izin vermezdi! Sanattan vazgeçen devletlerin hayat damarı gerçekten kesilir!” deyince dakikalarca alkışlandı. Türk pop müziğinin Divası bu konuşmanın hemen ardından “Sevda” adlı şarkısını seslendirdi. Nükhet Duru şarkısını seslendirirken, sahnede arka planda boydan boya Türk Bayrağı açılması Açıkhava’daki tüm izleyicileri duygulandırdı.

PLAYBACK YAPAMIYORUZ!
Yeni albümden, O Günler, Sessiz Gemi, Sarhoşum gibi klasikleri okuduktan sonra “Size bir özür borcumuz var, playback yapamıyoruz biz! Niyeyse canlı söylemeye takmışız” diyen Duru, konserinde Nilüfer, Şebnem Ferah, Cem Adrian, Hümeyra gibi isimlerden şarkılar seslendirirken, Ajda Pekkan’ın 70’li yıllarda mikrofona yaptığı ayak hareketini taklit etmesi Erkan Özerman ve seyircileri güldürdü. Sözün özü Nükhet Duru & Yaşar konseri son dönem izlediğim en keyifli canlı performanslardan biriydi.

 

 

Olcay Ünal Sert-Aydınlık

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@