Naşide Göktürk kansere yenik düstü

BODRUM'da akciğer kanseri nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gören şair, söz yazarı, besteci, yorumcu 51 yaşındaki Naşide Göktürk yaşamını yitirdi. 

Haberler 30.08.2016, 18:07 31.08.2016, 11:48
Naşide Göktürk kansere yenik düstü
DHA  (Muğla), - BODRUM'da akciğer kanseri nedeniyle bir süredir hastanede tedavi gören şair, söz yazarı, besteci, yorumcu 51 yaşındaki Naşide Göktürk yaşamını yitirdi. 

NİRAN ÜNSAL: HAYAT NAŞİDEYİ KAYBETTİ

Ünlü şarkıcı Naşide Göktürk'ün hayatını kaybetmesinin ardından dostları, ailesine destek olmaya çalıştı. Hastanede bekleyen Niran Ünsal, Göktürk'ün çok değerli bir sanatçı olduğunu belirtip, "Hayat Naşide'yi kaybetti" diyerek acısını dile getirdi. Ünsal, "Başımız sağolsun, mekanı cennet olsun. Ben çok kıymetli bir dostumu kaybettim. Sektörde dostum diyebileceğim tek insandı Naşide. Gerçekten yüreği, gönlü çok geniş bir insandı. İyi niyetli, iyi kapli bir insandı. Dostumu kaybettim, çok üzgünüm. 30 Ağustos Zafer Bayramı bugün. Güzel bir günde gitti. Kurtuldu arkadaşlar, çünkü gerçekten çok ızdırap çekiyordu. Ben biliyorsunuz O'nun için buraya geldim. Çocuklarımı bile buraya getirdim. O'na yakın olabilmek adına. Ama bu süreç, 14-15 aydır devam eden bir süreçti. Zorlu bir süreçti, ailesi ve biz sevenleri açısından. Ben kurtulduğunu düşünüyorum tabi, ama keşke imkan olabilseydi de Naşide'yi bir 100 sene daha yaşatabilseydik. Hepimiz bu yolun yolcusuyuz. Nefes alıp veren herkes bir gün ölümü tadacak, ölümlüyüz onu bilmek zorundayız. Çektiği bütün acılar inşallah, bu dünyada çektiği acılar olsun diye temenni ediyorum. Tabi hiç kimse ölümü hedeflemez, hayal etmez, insanoğlu nefes aldığı sürece hep, yaşama tutunur ve O'nu yaşama başlayan birçok şey vardı. Naşide'nin de bu 14-15 aylık süreç içerisinde hem ailesinin desteği hem yaptığı albüm 'Çocukluğumu Uçuruyorum' biliyorsunuz kendi isteği doğrultusunda yaptığı bir albümdü ve onun çok severek yaptığı bir albümdü. Daha önce başka şirketlerden de albümler yaptı ama Naşide'nin son yaptığı albüm hiç kimsenin, ben dahil hiçbir şeye karışmadığı bir albüm bu. Ben yapımcısı olarak da hiçbir şeye karışmadım. İstedim ki; onun iyileşmesine sebep olacak ne varsa elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. O yüzden son derece vicdanım rahat. Sadece ben değil, benimle birlikte bu yolculukta eşim İbrahim Bey, şirket ortağım, dostlarım hiç yalnız bırakmamaya çalıştık. Ama söylenecek çok fazla bir şey yok, sözün bittiği yer artık. O yüzden ben biliyorum ki bu dünya sadece gözümüzle gördüğümüz alemden ibaret değil. Önemli olan o yaşam süresi içerisinde geride ne bıraktığımızdır. Güzel şeyler bıraktı Naşide. Naşide'yi hayat kaybetti aslında. Hayat Naşide'yi kaybetti, biz Naşide'yi kaybetmedik. Çünkü Naşide Göktürk, bugüne kadar 25 yıllık müzik hayatı, sanat hayatı içerisinde ismini özel altın harflerle yazdırmış sanatçıydı. Gerçek bir sanatçıydı. Üretiyordu söz yazıyordu. O her zama yazdıkları ve ürettiği eserlerle yaşayacak. Ahmet Kaya ve sevdikleri ile buluşacak" dedi.

CENAZESİ YARIN TOPRAĞA VERİLECEK
Naşide Göktürk'ün cenazesi tedavi gördüğü Acıbadem Bodrum Hastanesi morgundan alınarak Bodrum Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü Morgu'na götürüldü. Ünsal, Göktürk'ün cenazesinin yarın ikindi namazına müteakip Bitez Adliye Camii'nden kaldırılacağını, Bitez Mezarlığı'na defnedileceğini söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@