Moskova Bir Kez Daha Sarsılacak… Efsane Kadro Sadece Bir Gece İçin Çalacak!

Efsanevi İngiliz Rock topluluğu Uriah Heep, Ken Hensley’li çekirdek kadrosuyla tek bir konser için 15 Ekim’de Moskova’da bir araya gelecek.

Haberler 18.08.2015, 12:28
Moskova Bir Kez Daha Sarsılacak… Efsane Kadro Sadece Bir Gece İçin Çalacak!

-Efsanevi İngiliz Rock topluluğu Uriah Heep, Ken Hensley’li çekirdek kadrosuyla tek bir konser için 15 Ekim’de Moskova’da bir araya gelecek.

-Uriah Heep SSCB dağıldıktan sonra Rusya’da konser veren ilk batılı rock grubu idi.

ANKARA (ANKA) – Efsanevi İngiliz Rock topluluğu Uriah Heep, Ken Hensley dâhil 1970’li yıllardaki özgün dizilişindeki çekirdek kadrosuyla sadece bir konser için biraraya gelecek. Büyük buluşma, 15 Ekim’de Moskova’nın Crocus gösteri merkezinde gerçekleşecek.

-“OKTOBR 15 …”-

Topluluk yayınladığı “Resmi Basın Açıklaması”nda “Uriah Heep sadece bir gece için Ken Hensley ve Lee Kerslake’ye de hoş geldin diyerek 1970’lerdeki klasik dizilişindeki çekirdek kadroyla, Moskova Krokus’un ikonik sahnesinde, grubun klasik parçalarının yorumlanacağı 2 saatlik bir program için bir yeniden biraraya geliyor” denildi.

Uzun yıllar gruptan ayrı olarak yoluna devam eden Ken Hensley Tiflis’e değin uzanan Doğu Avrupa turnesinden geçen hafta dönmüştü.

UH eskilerden sadece Mick Box’un bulunduğu kadroyla hala yollarda.

-MICK BOX 17 YAŞINDA KURDU-

Temeli 1967 yılında 17 yaşındaki gitarcı Mick Box tarafından atılan Uriah Heep adını, 1969’da yüzüncü ölüm yılında anıldığı için oldukça gündemde olan Charles Dickens’in David Copperfield romanındaki bir kahramandan aldı.

UH, rockun gerçek sesini ve altın bir çağın standartlarını tanımlamaya yardımcı olabilecek kilit gruplardan biri kabul edildi. Grup Londra’nın uzak banliyölerindeki tuğla dekorlu rock kulüplerinde gece ya da gündüz, ateş ve gotik efektler eşliğinde verdiği konserler yanında destansı albümleriyle kısa sürede İngiltere, Almanya, ABD ve Japonya’da ilgi çekti.

UH rockun altın çağına imza atan “Büyük 4’lü”de benzer paydaya sahip Led Zeppelin, Black Sabbath ve Deep Purple ile birlikte sayılıyor. “July Morning”, “Lady In Blacak”, “Gypsy”, “Easy Livin” gibi parçaları ve 23 albümle Uriah Heep, 40 milyon adetten fazla satış yaptı.

Demons and Wizards, The Magician’s Birthday, Sweet Freedom, Return To Fantasy, High And Mighty albümleriyle başarı kazanan topluluk tuşlu çalgılarda Ken Hensley’in B3 Hammond orgundan yayılan progresiv tını, Mick Box’un Gibson Les Paul Custom gitarı ve rock vokalin atası David Byron’un standart koyan “hard rock” yorumuyla diğerlerinden sıyrıldı.

SSCB çöktükten sonra Rusya’da konser veren ilk batılı rock grubu olan grup aynı zamanda dev stadyum konserleri düzenleyen ilk topluluklardan biri olarak tanınıyor.

UH basın açıklaması ünlü Very ‘Eavy, Very ,Umble” albümüne nazirede bulunan “Olay Çok Sert ve Çok Mütevazi.., sadece bir kerelik ve kesinlikle kaçırılmamalı” uyarısıyla son buldu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@