‘Kemal Sunal Sergisi' Antalya Film Festivali'nde

ANTALYA (ANKA)-Türkiye sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal, 52. Uluslararası Antalya Film Festiv...

Haberler 11.11.2015, 13:55
‘Kemal Sunal Sergisi' Antalya Film Festivali'nde

ANTALYA (ANKA)-Türkiye sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal, 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde özel bir sergiyle anılıyor. AKM Fuaye’de festival boyunca açık kalacak sergi, sanatçının özel dünyasından ve sinema kariyerinden izler taşıyor.

52. Uluslararası Antalya Film Festivali, aramızdan ayrılışının 15. yılında Türkiye sinemasının en önemli isimlerinden Kemal Sunal’ın kişisel eşyalarından oluşan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Eşi Gül Sunal’ın katkılarıyla gerçekleşecek Kemal Sunal Sergisi için Antalya Kültür Merkezi’ne gelecek eşyalar arasında, Hababam Sınıfı filminin unutulmaz spor dersi sahnesinde giydiği kırmızı beyaz tişörtten, Süt Kardeşler’deki bahriyeli üniformasına kadar sanatçıyla özdeşleşmiş çok önemli parçalar var.

Kemal Sunal, 1977 yılında Kapıcılar Kralı’ndaki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Altın Portakal’ını da kazanmış ve filmlerinde canlandırdığı karakterlerle beyaz perdenin unutulmazları arasına girmişti.

Sanatçının doğum günü dolayısıyla Uluslararası Antalya Film Festivali’nden yapılan açıklamada, Kemal Sunal’ın vefatının 15. yılında kendisini anmak üzere, sergisine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyulduğu belirtilerek,  kendilerine bu konuda her türlü desteği veren eşi Gül Sunal ile çocukları Ezo ve Ali Sunal’a teşekkür edildi.(ANKA)

(TB/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@