Karşıyaka Bu Yıl Da Tiyatroya Doyacak

Bu yıl 20’nci gurur yılını kutlayan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 4 süper oyunla sezona “merhaba” diyecek.

Haberler 30.08.2015, 14:29
Karşıyaka Bu Yıl Da Tiyatroya Doyacak

İZMİR (ANKA) - Bu yıl 20’nci gurur yılını kutlayan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 4 süper oyunla sezona “merhaba” diyecek. Ekim ayında perde açacak olan tiyatro, yıl boyunca; çocuklar için Tembel Karınca Çiçi ve Peter Pan ile yetişkinlere yönelik Oyunun Oyunu ile Fosforlu Cevriye oyunlarını sahneleyecek.

-SEZON SONU GÖSTERİSİ 3- 4 EYLÜL’DE-

Genel Sanat Yönetmenliğini Zekeriya Hocalar’ın yaptığı Karşıyaka Belediye Tiyatrosu yeni sezon hazırlıklarını yaz boyunca sürdürdü. Yaz döneminde açılan kurslara 380 tiyatrocu adayı katıldı. Ön elemeden sonra kurslara kabul edilen 104 öğrenci, üç ay boyunca, haftada dört gün, oyunculuk, ses, ritm, diksiyon, doğaçlama, mimik ve karakter eğitimi aldı. Sezon sonu gösterilerini 3 ve 4 Eylül’de yapacak olan kursiyerler, Yılmaz Erdoğan, Haldun Taner, Müjdat Gezen, Turgut Özakman ile uluslararası üne sahip Anton Çehov, Tennessee Williams gibi yazarların eserlerinden derlenen bölümleri sahneleyecek.

-YIL BOYUNCA SAHNEDE OLACAKLAR-

Kursların sonunda başarılı olan çiçeği burnunda tiyatrocular, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun sene boyunca sergileyeceği oyunlarda da sahne alacak. Ziya Gökalp ve Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde; çocuklar için Tembel Karınca Çiçi ve Peter Pan ile yetişkinlere yönelik Fosforlu Cevriye ile Oyunun Oyunu oyunları; her hafta Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sahnelenecek. Bir sezon boyunca yaklaşık 180 oyuncu sahneye çıkıp yeteneklerini sergileyecek.

 -“SANATIN BAŞKENTİ KARŞIYAKA”-

Karşıyaka’yı kültürün ve sanatın başkenti yapmak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Tiyatro sanatın en önemli kollarından biri. Bizler, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu gibi 20 yıllık bir çınara sahip olmanın avantajı ile bu alandaki başarımızı her geçen gün artırıyor, Türk Tiyatrosu’na önemli kazanımlar sağlıyoruz. Başta aileleri olmak üzere, tiyatroya gönül veren tüm oyuncularımızı kutluyorum” dedi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@