‘Kampüste Senfonik Akşamlar' Altıncı Yılında Batı Marmara Yolunda

İSTANBUL(ANKA)-Doğuş Grubu, 2007 yılından bu yana üstlendiği Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ana ...

Haberler 31.10.2015, 14:15
‘Kampüste Senfonik Akşamlar' Altıncı Yılında Batı Marmara Yolunda

İSTANBUL(ANKA)-Doğuş Grubu, 2007 yılından bu yana üstlendiği Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ana sponsorluğu kapsamında, 6 yıldır sürdürdüğü ‘Kampüste Senfonik Akşamlar’ (KSA) projesini bu yıl yine farklı şehirlerine taşıyor. CSO’yu bugüne kadar gitmediği illere götürerek, bu illerde bulunan üniversiteler aracılığıyla gençlere ve bölge halkına klasik müziği sevdirmeyi hedefleyen turne kapsamında, bu yıl 5 il ziyaret edilecek. Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir’de düzenlenecek ve ücretsiz gerçekleşecek 5 konserde 4 bini aşkın müziksevere üniversite kampüslerinden ulaşılması hedefleniyor.

Dünyada bugüne kadar kesintisiz devamlılık sağlamış, en köklü senfoni orkestralarından biri olan CSO, Doğuş Grubu ve üniversitelerin iş birliği ile 9-14 Kasım tarihleri arasında 5 şehirde konser düzenleyecek. Etkinlik süresince, CSO hem üniversitelerde öğrenim gören gençler hem de bu şehirlerde bulunan klasik müzik tutkunları ile buluşacak. Doğuş Grubu, altıncı yılına giren bu önemli projeyle CSO’yu daha önce ziyaret etmediği ya da uzun süre önce ziyaret etme fırsatı bulduğu illerdeki klasik müzikseverlerle buluşturmayı ve bu sayede klasik müziğin ülkemizdeki gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. CSO, bugüne kadar Kampüste Senfonik Akşamlar Projesi kapsamında 24 ilde 26 bini aşkın öğrenciye ulaştı. Bu yıl ise 5 ilde gerçekleştirilecek konserlerle 4 bini aşkın klasik müziksevere ulaşılması hedefleniyor.

-CSO’NUN BU YILKİ İLK DURAĞI TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ-

9 Kasım Pazartesi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile başlayacak “Kampüste Senfonik Akşamlar’’ turnesi, 10 Kasım Salı günü Kırklareli Üniversitesi, 11 Kasım Çarşamba günü ise Edirne Bahçeşehir Koleji Salonu’ndaki konserle devam edecek. CSO, 13 Kasım Cuma günü Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde gerçekleşecek konserin ardından, 14 Kasım Cumartesi günü Balıkesir Üniversitesi’nde vereceği konserle turneyi noktalayacak. CSO; Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale’deki müzikseverlerle saat 19.30’da, Balıkesir’deki müzikseverlerle ise saat 17.00’de buluşacak.

-İDİL BİRET VE CİHAT AŞKIN CSO İLE BİR KEZ DAHA SAHNEDE OLACAK-

Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Edirne Bahçeşehir Koleji Salonu’nda dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’e, 13 Kasım Çanakkale ve 14 Kasım Balıkesir Üniversitesi konserlerinde ise başarılı keman sanatçısı Cihat Aşkın’a eşlik edecek. Ayrıca beş konserde de sahne alacak olan soprano Görkem Ezgi Yıldırım ve tenor Aykut Çınar da konserlere renk katacak.(ANKA)

(TB/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@