İş Sanat Sezonu Flamenkonun Tutkulu İsmi Eva Yerbabuena İle Kapatıyor

  İSTANBUL(ANKA)-İş Sanat iz bırakan etkinliklere imza attığı 15. sezonunu Flamenko’nun tutkulu ismi Eva Yerbabuena Flamenko Topluluğu’nun nefes kesen performansıyla tamamlıyor.Eva Yerbabuena Flamenko Topluluğu Türkiye’deki

Haberler 18.05.2015, 14:12
İş Sanat Sezonu Flamenkonun Tutkulu İsmi Eva Yerbabuena İle Kapatıyor

 

İSTANBUL(ANKA)-İş Sanat iz bırakan etkinliklere imza attığı 15. sezonunu Flamenko’nun tutkulu ismi Eva Yerbabuena Flamenko Topluluğu’nun nefes kesen performansıyla tamamlıyor.Eva Yerbabuena Flamenko Topluluğu Türkiye’deki ilk gösterisiyle 22 Mayıs Cuma akşamı İş Sanat’ta sahnede olacak.

Flamenko’yu dans, müzik ve şarkının büyüsüyle birleştiren bir felsefeye sahip olan topluluk, kurulduğu 1998 yılından bu yana kusursuz performanslarıyla tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine ulaştı.Bugüne kadar sahnelediği sekiz ödüllü gösteriyle seyircilerine özgün ve renkli bir Flamenko deneyimi sunan topluluğun yaratıcısı Eva Yerbabuena, 2013’te En İyi Kadın Dansçı kategorisinde Max Ödülü ve Ulusal Ödül’e layık görüldü. Sydney Opera Binası’na davet edilen ilk Flamenko dansçısı olan Eva Yerbabuena dünya basınında da büyük yankı uyandırdı. The Guardian’ın “…etkileri tekniğin ötesine uzanan vizyoner, hakim bir dansçı…” yorumunda bulunduğu sanatçı dünyaya ilişkin kaygılarını, korkularını, arzularını Flamenko ile izleyicilere aktarıyor.

Şimdiye kadar Joaquin Cortes, Mikhail Baryshnikov ve Pina Bausch gibi dans dünyasının önde gelen isimleriyle çalışan başarılı sanatçı, memleketi Granada’nın zengin kültürünü kendi dans diliyle anlatıyor. 1997 yılında Mike Figgis’in Flamenko Kadın isimli belgeselinde de yer alan Yerbabuena ve topluluğunun sergileyecekleri görsel şölenin bilet fiyatları 85 TL ile 60 TL arasında değişiyor. İndirimli biletlerin 50 TL olduğu ekinlikte sınırlı sayıdaki öğrenci bileti ise 20 TL’den satışa sunuldu.(ANKA)

(NÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@