Grup Yorum, Cizre İçin Galatasaray Lisesi Önünde Basın Açıklaması Yapacak

ANKARA (ANKA) – “Cizre halkıyla dayanışmak ve onların acılarını paylaşmak” için Cizre&r...

Haberler 19.09.2015, 19:10
Grup Yorum, Cizre İçin Galatasaray Lisesi Önünde Basın Açıklaması Yapacak

ANKARA (ANKA) – “Cizre halkıyla dayanışmak ve onların acılarını paylaşmak” için Cizre’yi ziyaret eden Grup Yorum üyeleri, yarın Galatasaray Lisesi önünde düzenleyecekleri basın açıklamasıyla orada yaşananları aktaracak, türkülerini söyleyecek.

Grup Yorum, yaptığı açıklamada, “terör” söylemlerinin her geçen gün halklar arasındaki dayanışmayı bölmeye, yok etmeye yönelik bir hal aldığına dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“AKP, iktidarını korumak için terör demagojileriyle katletmekten, linçler örgütlemekten çekinmiyor. Terör, sokağa adımını atan herkesi kurşun yağmuruna tutmaktır. Bir kenti evine hapsedip, elektriksiz, susuz bırakmaktır. Cizre’de Kürt halkımız ‘özel harekat polisleri’ tarafından katledilen insanlarının cenazelerini buzlu sularla saklamaya çalışıyorlar. AKP halka karşı açtığı savaşta her türlü ahlaksızlığı yapıyor. Kürt ve Türk halklarını birbirine kırdırmak istiyorlar; çünkü biliyor ki Kürt, Türk, Arap, Ermeni, halklar birlikte olunca yolsuzluklardan, katliamlardan hesap sorulur. Bu hesaptan korkuyor AKP. Halkların tek çıkar yolu, katillerle pazarlığa oturmadan, ellerini sıkmadan sonuna kadar mücadele etmektir. Tek çıkar yol halkların gerçekten barış içinde yaşadığı sosyalist bir ülkedir. İşte bu gerçekten korkuyor AKP. Türkü, Kürdü ile yüz binler olup halaya durduk. Konser alanlarında, eylemlerde, şenliklerde omuz omuza türküler söyledik. Bin yıllık bir kardeşlik ve mücadele geleneğini taşıdık yüreklerimizde. Yasakları, engelleri birlikte aştık. Katledilen, tecrit edilmeye, ıslah edilmeye çalışılan Cizre halkıyla dayanışmak, acılarını paylaşmak, yapılan katliamı gözlerimizle görüp halka anlatmak için Cizre’ye gittik. Yarın saat 20.00’de Galatasaray Lisesi önünde gördüklerimizi, anlatılanları da paylaşacağımız bir basın açıklaması yapacağız. Türkülerimizi onlar için söyleyecek, oyunlarımızı onlar için oynayacağız.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@