Fazıl Say, Enka'da Bin 200 Dinleyici İçin Çaldı

İSTANBUL(ANKA)- ENKA Kültür Sanat, 9 ve 10 Kasım tarihlerinde usta besteci ve piyanist Fazıl Say&rsquo...

Haberler 11.11.2015, 14:20
Fazıl Say, Enka'da Bin 200 Dinleyici İçin Çaldı

İSTANBUL(ANKA)- ENKA Kültür Sanat, 9 ve 10 Kasım tarihlerinde usta besteci ve piyanist Fazıl Say’ı ağırladı. Say, yorumlarıyla ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’na konuk olan yaklaşık bin 200 dinleyici için çaldı.

ENKA’nın daimi sanatçısı, usta piyanist Fazıl Say, 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’na konuk oldu. ENKA sahnesini dolduran bin 200'ü aşkın dinleyici için klasik müziğin sevilen eserlerini yorumlayan Say, 10 Kasım konserini, ölümünün 77. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’e adadı.

ENKA’da üst üste iki akşam sahne alan Fazıl Say, 9 Kasım akşamı Wolfgang Amadeus Mozart, Haydn, Chopin, Debussy gibi klasik müzik bestecilerinin sevilen eserlerinden oluşan bir repertuvarla sahne aldı.  Konserde ayrıca, geçtiğimiz yıl ilk konserini ENKA sahnesinde verdiği “Say Plays Say” albümünün yanı sıra “İlk Şarkılar” ve “Yeni Şarkılar” albümlerinden kendi bestelerini de seslendirdi.

Sanatıyla kendini dünyaya kabul ettirmiş ve son olarak Fransa Laiklik ve Cumhuriyet Komitesi tarafından 2015 Uluslararası Laiklik Ödülü’ne layık görülen Say, 10 Kasım’da verdiği ikinci konserini, ölümünün 77. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’e adadı. Mozart, Debussy’in yanı sıra Gerswin’in “Rhapsody in Blue” ve “Summertime” eserlerini ENKA dinleyicisi için yorumladı. (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@