Fazıl Say Enka Kültür Sanat'a İki Farklı Programla Konuk Oluyor

ENKA’nın daimi sanatçısı Fazıl Say, klasik müziğin gelmiş geçmiş en iyi eserleriyle 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’na konuk olacak.

Haberler 03.11.2015, 11:42
Fazıl Say Enka Kültür Sanat'a İki Farklı Programla Konuk Oluyor

İSTANBUL(ANKA)- ENKA’nın daimi sanatçısı Fazıl Say, klasik müziğin gelmiş geçmiş en iyi eserleriyle 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları’na konuk olacak. Ünlü besteci ve piyanist, üst üste iki farklı programla çifte müzik ziyafeti sunacak.

Avrupa Kültür Elçisi ve çağımızın en önemli sanatçılarından biri olarak kabul edilen Fazıl Say, 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Müzik Buluşmaları kapsamında ilk olarak 9 Kasım Pazartesi akşamı sahne alacak.  Bugüne kadar beş kıtada sayısız konserler veren, sanatıyla kendini dünyaya kabul ettirmiş ve son olarak Fransa Laiklik ve Cumhuriyet Komitesi tarafından 2015 Uluslararası Laiklik Ödülü’ne layık görülen Say, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda, klasik müzik bestecilerinin sevilen eserlerini seslendirecek.

Avrupa’nın en büyük ve en prestijli müzik ödülü ECHO dahil sayısız ödülün sahibi olan ünlü piyanist, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım tarihinde ENKA Sahnesi’nde olacak.  “ENKA’lı müzikseverlerle buluşacak olmanın kendisi için ayrı bir önem taşıdığını” belirten Fazıl Say, bu özel günde, klasik müziğin önemli bestecilerinin tarihte yer etmiş eserlerini yorumlayacak.

Fazıl Say’ın, her iki konseri de ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda saat 20.30’da başlayacak.(ANKA) 

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@