Engelsiz Film Festivali Perde Diyor

ANKARA (ANKA)- Ankara Engelsiz Filmler Festivali, 21-26 Nisan 2015 tarihleri arasında üçüncü kez perdelerini açıyor.  Türkiye’de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Fi

Haberler 19.04.2015, 14:12
Engelsiz Film Festivali Perde Diyor

ANKARA (ANKA)- Ankara Engelsiz Filmler Festivali, 21-26 Nisan 2015 tarihleri arasında üçüncü kez perdelerini açıyor.

 Türkiye’de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde yer alan filmler, sesli betimlemenin yanı sıra işaret dili ve ayrıntılı altyazı eşliğinde gösteriliyor.

Festivalde atölye çalışmaları işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştirilirken, açılış ve ödül töreninde de işaret dili çevirisinin yanı sıra sesli betimleme yapılıyor. Tüm Festival mekanları ortopedik engelli sinemaseverler için erişilebilir olanlardan seçiliyor. Böylece engeli olan olmayan tüm sinemaseverler festivali bir arada izleme imkanı buluyor.

Destekleyicileri arasında Çankaya Belediyesi’nin de bulunduğu festivalde bu yıl uzun, kısa ve belgesel 33 film, "Engelsiz Yarışma", "Türkiye Sineması", "Dünyadan", "Engel Tanımayan Filmler", "Uzun Lafın Kısası", "Çocuklar İçin" ve "Sinema Tarihinden" tematik başlıkları altında sunulacak.

Güncel Türkiye sinemasının son dönemdeki en iyi filmlerinin “Seyirci Özel Ödülü”, “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Senaryo” ödülleri için yarışacağı “Engelsiz Yarışma” ödülleri 26 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ile Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu'nun ev sahipliği yapacağı festival tamamen ücretsiz olarak gerçekleşecek. Festivale programına ilişkin ayrıntılı bilgiye www.engelsizfestival.com adresli internet sitesinden ulaşılabiliyor. (ANKA)

(MLT/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@