Engelli Çocukların Gözünden Fotoğraf Sergisi

Ankara Alışveriş Festivali, Ankara’nın dört bir yanında sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Haberler 04.09.2015, 12:08
Engelli Çocukların Gözünden Fotoğraf Sergisi

ANKARA(ANKA) - Ankara Alışveriş Festivali, Ankara’nın dört bir yanında sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Beyin Felçli Çocuklar Derneği (SERÇEV) fotoğraf sergisi festival boyunca her gün gezilebilecek etkinlikler arasında. Tamamı profesyonel fotoğrafçılar eşliğinde engelli çocukların çektiği fotoğraflardan oluşan sergide toplam 30 fotoğraf yer alıyor.

Ankara Ticaret Odası’dan yapılan açıklamada, organize ettiği Ankara Alışveriş Festivali’nde, geçmişte altın çağlarını yaşamış ancak unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını da Ankaralılarla buluşturdupu belirtilerek, “Limon Ağacı Organizasyon tarafından Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen proje Başkentliler tarafından yoğun ilgi görüyor. Daha önceki üç festivalde de Ankaralılarla buluşan sergi, bu yıl hayatını kaybeden yemeni ustası Mehmet Sağırekmekçi’ye adandı. Truva filminin ayakkabılarını da yapan Mehmet Sağırekmekçi’nin posteri sergininin girişinde yer alıyor. Sergide Kazaziye Sanatı’ndan Harem Sabunlarına, Geleneksel Türk Gölge Sanatı Hacivat Karagöz’den Üfleme Cam yapımına kadar birçok el sanatı uygulamalı olarak sergileniyor. Sergiye Ankaralılar kadar yabancı turistler de yoğun ilgi gösteriyor” denildi.

-“KIYANKA” TAM NOT ALDI-

Ukrayna dilinde Kievli kadın anlamına gelen ”Kıyanka” grubu Kentpark Alışveriş Merkezi’ne gelenleri davul şov etkilediği belirtilerek, “Alışveriş Merkezi’nde gün içinde farklı noktalarda gösteri yapan grup toplam 12 davulcudan oluşuyor. Alışveriş Festivali kapsamında Ankara’da olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden grup üyeleri izlemeye gelenlere renkli dakikalar yaşatıyor. ‘Davul Şov’ festival boyunca her gün 2 kez şehrin farklı noktalarında karşınıza çıkabilir” denildi.

-SOKAK SANATÇILARIYLA RENKLİ SOKAKLAR–

Festivalde ‘sokak sanatçıları’ da Başkent’i renklendiriyor. Sokak sanatçıları,  alışveriş festivali boyunca şehrin doğal yaşamı içerisinde vatandaşların karşısına çıkıyor. Festivale ve Ankara’ya pozitif değer katan müzisyenler izleyenlere bol müzikli ve keyifli anlar yaşatıyor.

Antares, Atlantis Alışveriş Merkezleri’nin ardından Taurus, Cepa ve Kentpark Alışveriş Merkezleri’ne de gidecek sergi Alışveriş Festivali boyunca gezilebilecek. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@