‘Eğlencesiz' Ankara Alışveriş Festivali Dördüncü Kez Start Aldı

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest

Haberler 29.08.2015, 14:33
‘Eğlencesiz' Ankara Alışveriş Festivali Dördüncü Kez Start Aldı

-Festivalin başlama gongunu Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, geçen yılın Porsche otomobil talihlisi Besici Ali Yalçın ile vurdu.

-Festival’de bu yıl terör olayları nedeniyle eğlence etkinlikleri olmayacak.

ANKARA (ANKA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Ankara Alışveriş Festivali’nin (Ankara Shopping Fest-ASF) dördüncüsü dün akşam vurulan gongla başladı. Festival’de bu yıl terör olayları dolayısıyla eğlence olmayacak.

ATO’dan yapılan açıklamaya göre son dönemdeki terör olayları nedeniyle ASF’nin açılışı Kızılay Alışveriş Merkezi önünde sadece bir törenle gerçekleştirildi. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ASF İcra Kurulu Komisyonu Başkanı Yüksel Tavşan, komisyon üyelerinin katıldığı açılış töreninde geçen yılın Porsche talihlisi Çubuk’lu Besici Ali Yalçın da hazır bulundu.

-“TERÖRE PRİM VERMEDİK”-

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, törende yaptığı konuşmada, son dönemde yaşanan terör olaylarını hatırlatarak “Terörün amacı, hayatın olağan akışına darbe vurarak, insanların sokağa çıkmasını engellemek, olağanüstü bir durum oluşturmak. Biz teröre prim vermedik. Bu yüzden festivalimizi iptal etmedik. Sadece festivalde yer alan eğlence etkinliklerini kaldırdık. Onlar kimse sokağa çıksın istemiyor. Onlar isteklerine ulaşamayacaklar” dedi.

-FESTİVAL KAZANDIRIYOR-

Ankara Alışveriş Festivali’nin geçmiş yıllardaki başarılarından söz eden Bezci, her festivalde belirli miktarda alışveriş yapan tüketicilere hediyeler verildiğini söyledi. 2014 yılı Alışveriş Festivali’nin yapıldığı tarihlerde kredi kartıyla tarım ürünü satın alarak Porsche kazanan talihli Ali Yalçın’ı sahneye davet ederek konuşmasını sürdüren Bezci, geçen yıl talihliye müjdeli haberi kendisinin verdiğini anlattı. Bezci, “Geçen yıl araba talihlimiz açıklandığında kendisine müjdeyi ben vermek istedim. Aradım ‘arabayı sen kazandın’ dedim, bana dalga geçme anlamında ‘tıngırdatma’ dedi. Telefonda bana inanmadı ve beni dolandırıcı zannetti. Süt sağarken son model bir araba sahibi olduğunu öğrendi” diye konuştu. Bezci, her yıl olduğu gibi bu yıl da festival kapsamında Bankalararası Kart Merkezi ve Milli Piyango ile birlikte düzenleyecekleri çekilişle belirlenen talihlilere 5 adet lüks otomobil hediye edeceklerini belirterek, “Siz de bu çekilişlere katılabilirsiniz” dedi.

-“ARABA İHTİYACI OLANA ÇIKSIN”-

Geçen yılın talihlisi Ali Yalçın da, kazandığı lüks arabayı satarak kendisine bir ev oğluna ise bir araba aldığını anlattı. Yalçın, “İnşallah araba bu sene de ihtiyacı olan birisine çıkar. En çok istediğim budur” temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından ATO Başkanı Salih Bezci, ASF İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan, ASF Komisyon üyeleri ile 2014 yılı ASF talihlisi Ali Yalçın ile birlikte Kızılay Alışveriş Merkezi önünde gonga vurarak festivalin başladığını ilan etti. Tören ışık gösterileriyle sona erdi.

13 Eylül’de sona erecek festivalde banka kartı ya da kredi kartıyla alışveriş yapan herkes her 50 TL’lik harcaması karşılığında 5 lüks otomobilden birini kazanma şansı elde edecek. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@