Denizden tahtta oturan erkek heykeli çıktı

BARTIN'ın Amasra İlçesi Çakraz Tatil Beldesi'nde sahilde, bir erkeğin tahta oturur vasiyette tasvir edildiği heykel parçası bulundu. Heykel, incelenmek üzere Müze Müdürlüğüne götürülecek.

Haberler 21.03.2017, 12:36
Denizden tahtta oturan erkek heykeli çıktı

Ayhan ACAR/ BARTIN, () - BARTIN'ın Amasra İlçesi Çakraz Tatil Beldesi'nde sahilde, bir erkeğin tahta oturur vasiyette tasvir edildiği heykel parçası bulundu. Heykel, incelenmek üzere Müze Müdürlüğüne götürülecek.


Çakraz tatil beldesinde oturan 60 yaşındaki Alay Kaya, dün evinin balkonuna çıktığında sahilde suyun içinde mermer parçası gördü. Alay Kaya, durumu jandarma ve Amasra Müze Müdürlüğü'ne bildirdi. Gelen ekipler tarafından denizden çıkarılan parçanın, bir erkeğin kaide üzerine tahtta oturur şekilde tasvir edildiği heykelinin alt kısmı olduğu belirlendi.


Amasra Müze Müdürü Baran Aydın, dalgaların etkisiyle sahile vuran yaklaşık 500 kilo ağırlığındaki heykel parçasını denizden çıkardıklarını ve incelemek üzere Müze Müdürlüğüne götüreceklerini söyledi. Aydın şöyle konuştu:


"Duyarlı bir vatandaşımız denizde tarihi eser gördüğünü bize bildirdi. Arkeologlarımız ilk incelemeyi sahilde yaptı. Hangi döneme ait bilmiyoruz. Kaide üzerine yapılmış tahta oturan bir erkek heykeli söz konusu. Heykelin alt kısmı. Yapılacak incelemeden sonra hangi döneme ait, tarihi değeri var mı ortaya çıkacak. Üst kısmı da denizde olabilir. Onunla ilgili de araştırma yapacağız."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@