Cemal Reşit Rey'e Gitar Festivali İçin Dünyaca Ünlü Gitaristler Geliyor

    İSTANBUL (ANKA)- Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), dünyaca ünlü gitaristleri özel bir programla İstanbullularla buluşturacak. 21-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan “CRR II. Gitar Günleri”ne İskoçyalı gitar

Haberler 18.05.2015, 13:03
Cemal Reşit Rey'e Gitar Festivali İçin Dünyaca Ünlü Gitaristler Geliyor

 

 

İSTANBUL (ANKA)- Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), dünyaca ünlü gitaristleri özel bir programla İstanbullularla buluşturacak. 21-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan “CRR II. Gitar Günleri”ne İskoçyalı gitarist David Russell, flamenko geleneğini tüm dünyaya ulaştıran dahi besteci ve gitar virtüözü Canizares ve “zamanımızın üstün gitaristi” olarak adlandırılan Sharon Isbin’in yanı sıra ülkemizin önde gelen sanatçıları Sinan Erşahin, Ayşegül Koca ve Kağan Korad da katılacak.

Dört gün sürecek olan programda Christian Lavernier, Sharon Isbin, William Anderson ve David Russell masterclass düzenleyecek. Festivalde ayrıca yeni yeteneklerin keşfedileceği klasik gitar yarışması yapılacak. 21 ve 22 Mayıs’ta elemelerin olacağı yarışmada final 23 Mayıs’ta ödül töreni ise festivalin son günü gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl “CRR İstanbul Gitar Günleri” kapsamında yapılan gitar yarışmasının birincisi olan Onur Yılmaz, 21 Mayıs Perşembe günü 18.30’da fuaye alanında konser verecek. Aynı gün 20.00’de Türkiye’de ve yurtdışında önemli salonlarda birçok oda müziği konseri veren Sinan Erşahin ile Latin Gitar Müziği’nin dünyadaki en önemli yorumcularından biri olarak nitelendirilen Ricardo Moyano İstanbulluların karşısına çıkacak.

-ÇAĞDAŞ GİTAR MÜZİĞİNİN TEMSİLCİLERİ VE GRAMMY ÖDÜLLÜ RUSSELL-

Çağdaş gitar müziğine kompozisyonal ve performans açısından kendine özgü yaklaşımlarıyla tanınan William Anderson ile konser kayıtları birçok TV ve radyo kanallarında yayınlanmış Christian Lavernier, 18.00’de müzikseverlerle buluşacak. Grammy ödüllü İskoçyalı gitarist David Russell, eşsiz tekniği ve duygusal tonu ile 22 Mayıs Cuma günü 20.00’de dinleyicilere unutulmaz bir solo gitar resitali sunacak.

Türkiye’nin yetiştirdiği iki değerli sanatçı Ezgi Anıl ve Safa Yeprem, 23 Mayıs Cumartesi günü 18.00’de fuaye alanında konser verecek. Yüzyılın büyük flamenko müzisyenlerinden biri olan Canizares, yepyeni albümü ile flamenkoyu ve İspanya’nın kokusunu CRR’ye taşıyacak. İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşatacak olan Canizares’e konserde; Juan Carlos Gómez, Charo Espino ve Angel Munoz eşlik edecek.

İtalyan gitarist Domenico Del Giudice ve çalışıyla dünya çapında gitar otoritelerinin beğenisini kazanan Ayşegül Koca, 24 Mayıs Pazar günü 18.00’de seçkin bir repertuvarla sahnede olacak. Festival, “zamanımızın üstün gitaristi” olarak adlandırılan Sharon Isbin ile Avrupa’nın en büyük gitar festivallerinde konsertist, hoca ve jüri üyesi olarak yer alan Kağan Korad solistliğindeki CRR Senfoni Orkestrası’nın vereceği konserle son bulacak.(ANKA)

(NÇ/ÖZK)

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@