Borusan Filarmoni 9 Nisan Akşamı Dahi Piyanist Arcadi Volodos'u Ağırlıyor

İSTANBUL (ANKA)-Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 9 Nisan’daki konserinde dünyanın en seçkin piyanistlerinden biri olan Arcadi Volodos’u ağırlıyor. Olağanüstü bir tekniğe sahip olan Arcadi Volodos konserde Beethove

Haberler 08.04.2015, 20:58
Borusan Filarmoni 9 Nisan Akşamı Dahi Piyanist Arcadi Volodos'u Ağırlıyor

İSTANBUL (ANKA)-Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 9 Nisan’daki konserinde dünyanın en seçkin piyanistlerinden biri olan Arcadi Volodos’u ağırlıyor. Olağanüstü bir tekniğe sahip olan Arcadi Volodos konserde Beethoven’ın  3. Piyano Konçertosunu seslendirecek. Konser 9 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00’de İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te gerçekleşecek. BİFO konserin ikinci bölümünde ise Mahler’in 5. Senfonisi ile müzikseverlerin karşısında olacak.  

Arcadi Volodos, dünyanın en seçkin ve olağanüstü tekniği olan piyanistlerinden biri olarak tanınıyor. Müzik yazarları ve klasik müzik severler Volodos’u “klavyenin dehası” olarak nitelendiriyor. Repertuvarının anlam derinliğini kavrayışıyla müzikal renkleri ve şiirselliği özellikle romantik dönem piyano edebiyatına ustaca katıyor ve yorumladığı yapıtların mirasını bir hikâyeci gibi taşımayı başarıyor. Müzik yazarlarına göre,“basit bir barok ezgisi bile Volodos’un ellerinde Rachmaninov’un 3. Piyano Konçertosu gibi tınlayabilir ve Schubert’e bakış açısı size Liszt’in mistik dünyasında bir serüveni anımsatabilir”. Volodos’un piyano transkripsiyonları, konçertolar ve solo piyano için yazılmış yapıtları seslendirdiği konser ve albümlerinin yanı sıra sanatçı, geçtiğimiz yıl kaydettiği ve tamamı Catalan besteci Federico Mompou’nun yapıtlarından oluşan albümü ile de büyük beğeni toplamıştı. Piyanist, BİFO ile buluşmasında romantik dönemin başlangıç noktasını müzik tarihine armağan eden Beethoven’ın 3. Piyano Konçertosu ile sahnede olacak. (ANKA)

(NÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@