​Arden’den iki yeni kitap: Kuş Kuş Ellerim / Yırtık Pırtık Pabuçların Esrarı

Arden Yayıncılık, çocuk şiirleri kitabı “Kuş Kuş Ellerim” ve eşsiz bir Grimm klasiğinin çağdaş yorumu olan “Yırtık Pırtık Pabuçların Esrarı” ile çocukların kütüphanesine iki yeni yapıt kazandırıyor.

Kültür Sanat 14.10.2020, 11:39
​Arden’den iki yeni kitap: Kuş Kuş Ellerim / Yırtık Pırtık Pabuçların Esrarı

“Kuş Kuş Ellerim”, Arden’in “Şipşiir Kitaplık” adlı yeni serisinin ilk kitabı… Bu serinin kapılarını, kalbinde serçe sürüleri cıvıldayan, çocuk ruhlu şiirlerle aralıyor Arden… Genç yazar Gülbahar Aygün’ün dizeleri pır pır okuyor, mavi bir kardeşlik türküsü söylüyor, yıldızlarla söyleşiyor. Minikler, duygularla dans eden sözcüklerin büyüsünü, merak ve coşku dolu ritmini keşfetsin diye… Uyaksız, kuralsız, özgürce…
 

Kitap toplam 44 şiirden oluşuyor. Ağaçlara sarılan, kuşlarla konuşan, kutu kutu pense oynayan, büyüklere çok soru soran bir çocuğun içtenliğiyle yazılmış bu şiirler, Aren Selvioğlu’nun sevimli çizimleriyle daha da renkleniyor.
 

Kızlar özgürce dans edebilse!
 

“Yırtık Pırtık Pabuçların Esrarı”, Grimm Kardeşler’in ünlü “Yırtık Pabuçlar” masalına çağdaş bir yorum getiriyor.
 

Her gece on iki prenses uykuya çekildiğinde yatak odasının kapıları dışarıdan kilitleniyor ama Kral her sabah, prenseslerin yatağının altında duran o yepyeni, güzelim pabuçları yırtık pırtık, paramparça buluyor. Bu pabuçların sırrı ne, kimin marifeti bütün bunlar? Kral, umutsuzca gerçeği arıyor. Yorgun ve mutsuz bir asker çözebilir mi acaba bu sırrı?

Jackie Morris’in yeniden kaleme aldığı masalın kahramanı bu kez farklı bir insan. Gözü ne krallığın hazinesinde ne de prenseslerde… Gözlerini kamaştıran ve içini titreten şey ise yalnızca sevgi… Keşke herkes bunu görebilse ve kızlar artık özgürce dans edebilse…
 

Ehsan Abdollahi’nin büyüleyici çizimleri, olağanüstü detaylarıyla masalın etkisini daha da güçlendiriyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@