Adanalılar karnaval coşkusunu gece yarısına kadar yaşadı

ADANA'da bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, binlerce Adanalıyı sokağa dökerken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenen vatandaşlar renkli görüntüler...

Haberler 08.04.2016, 11:58
Adanalılar karnaval coşkusunu gece yarısına kadar yaşadı
Adana'da bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, binlerce Adanalıyı sokağa dökerken, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu.

Atatürk Caddesi ile Ziyapaşa Bulvarı'nda karnavalın temasını yansıtan stantlar kurulurken, Mithat Saraçoğlu Caddesi ile Şinasi Efendi Caddesi de trafiğe kapatılarak vatandaşların rahat bir şekilde gezip eğlenmeleri sağlandı. Portakal şeklindeki fenerlerle süslenen Mithat Saraçoğlu Caddesi'ni dolduran vatandaşların bazıları, davul- zurna eşliğinde halay çekerek karnavalın tadını çıkardı. Portakal çiçeği figürlerinden oluşan taç ve şapkalardan takan vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. Şinasi Efendi Caddesi'ndeki bazı eğlence mekanları kaldırıma sahne kurarak, karnavala gelenlere canlı müzik eşliğinde eğlenme fırsatı sundu.

KARNAVAL İÇİN YURT DIŞINDAN GELDİLER

Karnavala yurtdışında yaşayan Adanalı'lar da ilgi gösterdi. Almanya'da sağlık çalışanı olan 38 yaşındaki Emine Braun, Ukrayna'da yaşayan erkek kardeşiyle birlikte karnavala katılmak için Adana'ya geldiklerini söyledi. Bu yıl ilk kez karnavala geldiğini belirten Braun, Almanya'da da karnavallara gittiklerini, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın yurt dışındaki karnavallardan farklı olmadığını, hatta daha sıcak bir ortama sahip olduğunu söyledi. Daha önceki yıllarda gelmedikleri için pişman olduğunu aktaran Braun, "Seneye de geleceğiz. Buz yurt dışından gelebiliyorsak, buruda yaşayanlarda karnavala gelebilirler" dedi. Karnavalda stant açarak portakal temalı el yapımı ürünler satan vatandaşlar ise ilgiden memnun olduklarını söylediler. Hafta sonu ilginin çoğalacağını belirten stant görevlileri, kimsenin karnavala gölge düşürmemesini, bu karnavalın Adanalı esnafa büyük katkı sağladığını vurguladılar.
Karnavala katılan binlerce Adanalı, Mithat Saraçoğlu Caddesi ve Şinasi Efendi Caddesi'ndeki etkinliklerde gece yarısına kadar eğlendi. Ancak gün içinde karnaval programında bulunan bazı etkinlikler gerçekleştirilmedi. Atatürk Parkı ve Şinasi Efendi Caddesi'nde yoga- pilates ve dans gösterileri yapılmadı.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@