700 yıllık yerleşim alanı turizme kazandırılacak

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), () - MERSİN’in Erdemli İlçesi’ne 60 kilometre uzaklıkta, 700 yıllık geçmişe sahip 70 haneli 300 nüfuslu 2 bin 300 rakımda bulunan doğal yaşam alanı ile gidenlerin hayran kaldığı Evdilek Mahallesi,...

Haberler 06.09.2016, 13:58
700 yıllık yerleşim alanı turizme kazandırılacak

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), () - MERSİN’in Erdemli İlçesi’ne 60 kilometre uzaklıkta, 700 yıllık geçmişe sahip 70 haneli 300 nüfuslu 2 bin 300 rakımda bulunan doğal yaşam alanı ile gidenlerin hayran kaldığı Evdilek Mahallesi, turizme kazandırılacak.
Mahallenin turizme kazandırılması için hazırlanacak olan proje nedeni ile Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu beraberindekilerle birlikte Evdilek’i ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Halen kayalardan oyma mağara evlerin bulunduğu, bazılarının da halen kullanıldığı mahallede çok güzel ve doğal bir ortam bulunduğunu belirten Başkan Tollu, bölgenin biran önce turizme kazandırılması gerektiğini söyledi.
Başkan Tollu, Torosların zirvesinde, su kaynakları, doğal yapısı, tarihi dokusu ile insanı büyüleyen ve keşfedilmeyi bekleyen Evdilek Mahallesi’nde gerekli altyapı hizmetlerini en kısa zamanda tamamlayacaklarını ifade ederek, "Bölgeyi turizme kazandıracağız. Şehir merkezi ve 0 rakımda ne yapıyorsak Torosların zirvesi 2 bin 500 rakımada aynı hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Belediye olarak bütün noktalara yetişiyor, hizmet ediyoruz" dedi.
Daha sonra Evdilek’in ortamına gelen vatandaşlarla görüşen Başkan Tollu, onlarla bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@