52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma Jürisi Belli Oldu

ANTALYA(ANKA)-52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin, dünya sinemasının öncü isimlerin...

Haberler 19.11.2015, 16:10
52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma Jürisi Belli Oldu

ANTALYA(ANKA)-52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin, dünya sinemasının öncü isimlerinden oluşan yedi kişilik Uluslararası Yarışma Jürisi’nde İzlanda, Amerika, Romanya, Belçika ve Türkiye sinemasının önemli isimleri bir arada bulunuyor.

Dünya sinemasının saygın isimleri, 29 Kasım – 6 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin Uluslararası Jürisi için bir araya geldi. Uluslararası Jüri, Türkiye’den iki filmin de yer aldığı 10 filmlik yarışma seçkisini izledikten sonra sonuçları, 6 Aralık akşamı Cam Piramit’te gerçekleştirilecek kapanış töreninde açıklayacak. 52. Uluslararası Antalya Film Festivali Uluslararası Yarışma’da bu yıldan itibaren En İyi Film ödülünün yanı sıra En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Müzik, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinde de ödül verilecek. Bu yıl ayrıca yarışmanın en iyi filmi 50 bin Euro para ödülü kazanacak.

İzlanda sinemasının usta isimlerinden Frıdrık Thor Frıdrıksson’un başkanlık edeceği jüride, “Alacakaranlık / Twilight”ın yönetmenliğini üstlenen Catherıne Hardwıcke, Romanya sinemasından dünyaya açılan genç ve başarılı oyuncu Anamarıa Marınca, “Jaws”un senaristi Carl Gottlıeb, geçtiğimiz yıl “Kuzu” ile ikinci kez Altın Portakal kazanan oyuncu Nesrin Cavadzade, sayısız Hollywood efsanesini ilk kez kamera önüne çıkaran ve “Star Wars” gibi kilometre taşlarının da kast direktörlüğünü üstlenmiş olan Dıanne Crıtenden ve Belçika sinemasının bol ödüllü, sıradışı yönetmeni Domınıque Derrudere 52. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma Jürisi’ni oluşturuyor.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@