52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışmasının Jüri Başkanı Ömer Vargı Olacak

ANTALYA(ANKA) -52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Jürisi’ne yapımcı, yönetmen ve senarist Ömer Vargı başkanlık edecek.

Haberler 30.10.2015, 11:50
52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışmasının Jüri Başkanı Ömer Vargı Olacak

Yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmlerle Türkiye sinemasını izleyicisiyle barıştıran Ömer Vargı, 27 Kasım- 6 Aralık tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek 52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Uzun Metrajlı Yarışma Jürisi’nin başkanlığını yapacak.

52. Uluslararası Antalya Film Festivali ve Jüri Başkanlığı ile ilgili olarak konuşan Ömer Vargı,“Sinema, yaratanı, yapanı, izleyicisi, yazarları ve festivalleri ile bir bütün. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin, bu bütün içinde sinemamız adına korunması ve sahip çıkılması gereken geleneksel bir yapısının olduğunu düşünüyorum” dedi.

-ÖMER VARGI HAKKINDA-

Sinemaya 1974 yılında Yılmaz Güney ve Şerif Gören ile “Endişe” filminde çalışarak başlayan Ömer Vargı, “Deprem”, “Taksi Şoförü” ve “Nehir” filmlerinde Şerif Gören’in asistanlığını yaptı. ‘80’li yıllarda uzun metrajlı film yapımına başlayan Vargı, Link Prodüksiyon ve Filma-Cass’ın ortağı olarak, birçok uzun metrajlı filminin yanı sıra 1977 yılından bugüne dek binden fazla reklam filmi yönetti. Vargı, 1998 yılında ilk kez bir uzun metraj film için yönetmenlik koltuğuna oturdu,  “Her Şey Çok Güzel Olacak”a imza attı. “İnşaat” (2003), “Kabadayı” (2007), “Anadolu Kartalları” (2011) ve “İnşaat 2” (2015 ) filmlerini yönetti.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@