5. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nda Gala Rüzgarı Esti

BODRUM'da 29 Eylül'de başlayan 5. Türk Filmleri Haftası'nın 3'üncü gününde gala rüzgarı esti.

Haberler 02.10.2015, 13:58
5. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nda Gala Rüzgarı Esti
(DHA) - BODRUM'da 29 Eylül'de başlayan 5. Türk Filmleri Haftası'nın 3'üncü gününde gala rüzgarı esti. 23 Ekim'de vizyona girecek olan 'Evlenmeden Olmaz' filmi ilk kez izleyici ile buluşurken, filmin oyuncuları, yönetmeni ve yapımcısı da basın lansmanı için Bodrum'da bir araya geldi.

Cinemarine Sinemaları öncülüğünde, Bodrum Sinema ve Kültür Deneği, Magazine Gazetecileri Derneği, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası'nın katkılarıyla düzenlenen 5. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nın 3'üncü gününde, gala yapıldı. 'Evlenmeden Olmaz' filmi için, Oasis Kare Avlu'daki kokteylin ardından, basın lansmanı düzenlendi. Kış döneminde çekimleri bir ayda tamamlanan ve 23 Ekim'de vizyona girecek filmin tanıtımına ve galasına oyuncu Cansel Elçin, Özge Özberk, Serkan Kuru, Hakan Eratik, Gözde Okur, Seda Demir, yönetmen Yasemin Türkmenli, senarist Özge Aras Yiğit, oyuncu ve yapımcı Serhat Yiğit katıldı.

FİLMİN REKLAMI SOSYAL MEDYADA YAPILDI

Yapımcı Serhat Yiğit, "Filmin reklamı için ağırlıklı olarak sosyal medyayı değerlendirdik. Çünkü filmin içerisinde de sosyal medyanın bir yeri var. Filmin izleyici kitlesi de sosyal medyayı aktif olarak kullanan kitledir. Film için 200 kopya ile çıkmayı hedeflemiştik. Türkiye çok hareketli bir süreçten geçiyor. Türk sineması da hareketli bir dönemden geçiyor. Şu an kaç kopya olacağımız net değil, hedefin altında da üstünde de olabilir. Bu filmde bir Yeşilçam havası yakalamaya çalıştık ve bunu da yakaladığımızı da düşünüyorum. Türk sineması içinde süreci düşünürsek komediyi, kadro filmi yapmak çok zor" dedi.

Yiğit, "Türk sineması içinde yararlı bir hafta geçti. Bu hafta vizyona giren filmlerin beklenenden daha fazla iş yapmasının, açılacak olan salonları etkilediği için ve filmimize şans verilmesi gerektiğini düşündükleri için vizyon tarihinde erteleme yapıldı. Ülkenin içinde bulunduğu duruma rağmen insanların hayatına devam edebilmeleri, birileri bizi ağlatmaya çalışırken, insanların gülmek için sinemaya ve tiyatroya gitmeleri güzel bir şey" diye konuştu.

'KADIN VE ERKEK İLİŞKİLERİNİ ELE ALIYOR'

Özge Özberk, "Kadın-erkek ilişkilerini ele alan, sosyal medya üzerinden göndermeler yapan bir film oldu. Konusu ile de, ekibin içinde yer almaktan dolayı çok mutlu oldum. Bende çok keyif aldım. Bu bir ekip işi ve ekibin birbiriyle iyi iletişim kurması çok önemli. Çekimlerimiz çok keyifli geçti, umarız bu enerji perdeye de yansır ve izleyenlere geçer" dedi.

Cansel Elçin, "Çekimlerde çok eğlendik. Komediye da bu filmle giriş yaptım. İlk kez komedi filminde oynadım. Melodram filmlerde yer alıyordum, komedi istediğim bir tarzdı ve bu filmde benim, komedi tarzında oynamamı sağladı" dedi.

Kokteyl ve tanıtımın ardından yaklaşık 700 sinemasever, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki gala gösteriminde ilk kez filmi izledi. Film, seyircilerden tam not aldı. Filmin oyuncaları galada bol bol özçekim yaptı.

Çeşitli gösterimlerle devam edecek 5. Bodrum Türk Filmleri Haftası, 4 Ekim'de sona erecek.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@