45. Yıl Sergisi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde

ANKARA (ANKA) - Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD) 45.Yıl Sergisi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açıldı.  Sanatçıların ve çok sayıda sanatseverin katıldığı 45. Yıl sergisinin  açılışı BRHD Y

Haberler 04.04.2015, 05:18
45. Yıl Sergisi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde

ANKARA (ANKA) - Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği (BRHD) 45.Yıl Sergisi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde açıldı. 

Sanatçıların ve çok sayıda sanatseverin katıldığı 45. Yıl sergisinin  açılışı BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Doğan ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından yapıldı. Bu yılki  BRHD Sanata Katkı Ödülü Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen'e verildi.

Serginin açılış konuşmasını yapan Doğan, bir zamanlar sanatın merkezi olan Ankara'da bugün plastik sanatlar müzesi açısından sıkıntı yaşanmasının düşündürücü olduğuna dikkat çekti. Doğan, Ankara'nın Uluslararası Plastik Sanatlar Festivaline ev sahipliği yapması dileğini dile getirdi.

BRHD adına kendisine verilen ödülü geçmiş belediye başkanları ve tüm belediye çalışanları adına aldığını belirten Taşdelen, “Sanata yönelik çok yönlü saldırıların arttığı bir dönemde sanata ve sanatçıya azami destek vermeyi vazgeçilmez görev kabul ediyoruz” dedi. Taşdelen yaptığı konuşmada,  sanatseverlere Çankaya'ya yeni bir kültür merkezi yapacaklarının da müjdesini verdi.

150'yi aşkın ressam ve heykeltıraşın eserlerinin yer aldığı "BRHD 45.Yıl Sergisi” 14 Nisan'a kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde görülebilecek.(ANKA)

(MLT/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@