20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor

ANKARA (ANKA) - Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden ...

Haberler 09.11.2015, 10:00
20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali Başlıyor

ANKARA (ANKA) - Türkiye’nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden biri olan TAKSAV Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali bu yıl 20. kez izleyicilerle buluşuyor. Festival bu yıl 20-30 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

20 Kasım Cuma günü saat:19.30’da, Gürcistan’dan Tiflis Vaso Abaşidze Müzikal Komedi ve Dram Profesyonel Devlet Tiyatrosu'nun “Carmen” müzikali ile gerçekleştirilecek açılış galası Leyla Gencer Sahnesinde olacak. Açılış galasında festivalin Emek Ödülü Erhan Gökgücü'ne, Onur Ödülü Rutkay Aziz'e, Sevda Şener Tiyatro Yazarlığı Ödülü Özen Yula'ya takdim edilecek.
Festival oyunları bu yıl DT Şinasi Sahnesi, DT Cüneyt Gökçer Çayyolu Sahnesi, Yenimahalle Belediyesi 50. Yıl Dört Mevsim Sahnesi, Batıkent Meydan Sahnesi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Farabi Sahnesi, Bombus Sahne ve Tiyatro Pembe Kurbağa'da sahnelenecek.
Festival kapsamında bu yıl; 3 Sokak Oyunu, 4 Üniversite Tiyatro Topluluğu, 6 Yurtdışı grubu, 5 Şehir Tiyatroları, 4 Çocuk Oyunu ve 29 Özel/Amatör grup tarafından toplam 59 oyun sahnelenecek. 

Ayrıca Festival kapsamında 5 Atölye çalışması, 1 konferans ve bir de ünlü yazarlar Nermin Yıldırım ile Ercan Kesal’ın katılacağı Müzikli öykü okuma etkinliği gerçekleştirilecek.
Festivale bu yıl; Tiyatro Duru; Emre Kınay’ın oynadığı “Nihayet Bitti” oyunu ile, Tiyatro Kare; Ebru Cündübeyoğlu, Suna Keskin ve Bülent Seyran’ın oynadığı “Müziksiz Evin Konukları” ile, Tiyatro Kedi; Aydan Şener, Emre Büyükpınar, Burçin Bildik, Damla Cercisoğlu’nun oynadığı “Başarımı Karılarıma Borçluyum” oyunu ile, Kumbara Görsel Sanatlar Sinan Bengier, Melis Tüzüngüç, Barış Hayta’nın oynadığı “Sıcak Çikolata” oyunu ile, Don Kişot Tiyatrosu “Evet İstiyorum” oyunu ile sahne alacak. 
Ayrıca, Tiyatro Boğaziçi-BGST, Erbulak Evi Oyuncuları, Ankara Birlik Tiyatrosu, Moda Sanat Tiyatrosu Macide Tanır Sahnesi, Tiyatro Kafe, Uygur Çocuk Tiyatrosu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da Festivalimizde Ankaralılar ile buluşacak.
Festivalin ayrıntılı programı www.ankaratiyatrofestivali.org sitesinde yayınlanırken biletleri de TAKSAV, DT Şinasi Sahnesi, DT Cüneyt Gökçer Çayyolu Sahnesi ile Biletix gişelerinde satışa sunuldu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@