Kripto Para Piyasasında Hareketlilik Başladı! Bitcoin Kayıplarını Toplayarak Yükselişe mi Geçecek?

Kripto para piyasasında dünden bugüne yaşanan hareketlilik piyasalarda heyecana neden oldu. Yaşanan küçük kıpırdanmalar 'yükselişe mi geçiyor?' sorularını gündeme getirdi.

Kripto Para Piyasasında Hareketlilik Başladı! Bitcoin Kayıplarını Toplayarak Yükselişe mi Geçecek?

Kripto para birimleri sert bir çakılış gerçekleştirdikten sonra yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin ile birlikte neredeyse tüm altcoinler son bir haftalık süreç içerisinde ciddi bir düşüş trendi içerisine girdiler.

Pek çok yatırımcı ani düşüş sonrasında ciddi kayıplar yaşadılar ve bu kayıplarının toparlanmasını bekliyorlar. Ancak piyasalarda sürekli olarak yaşanan ters köşeler sonrasında bu toparlanmanın yaşanıp yaşanmayacağı zaman olarak bilinmiyor.

FED TUTANAKLARI VE KAZAKİSTAN OLAYLARI KRİPTO PARA PİYASASINI ETKİLEDİ!

Önce Aralık ayında FED tarafından düzenlenen toplantının tutanaklarının yayınlanması ilk çöküşün yaşanmasına neden oldu. FED tutanaklarına göre Mart ayında FED’in ciddi bir faiz artışına gideceğinin sinyalleri bu endişeyi tetiklemek için yeterli oldu.

Tutanakların yayınlanmasının hemen ardından Bitcoin sert bir düşüş yaşayarak 42 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Ardından Bitcoin madenciliğinin yapıldığı Kazakistan’da yaşanan siyasal olaylar ve çatışmalar sonucunda internet kesintisinin yaşanması yeni bir endişeye daha neden oldu. Bu süreçte de Bitcoin 40 bin dolar seviyelerine kadar düştü. Aynı zamanda tüm altcoinler bu düşüşten nasibini aldı.

BEKLENMEDİK BİR YÜKSELİŞ YAŞANDI VE HAREKETLİLİK BAŞLADI

Bitcoin yaşamış olduğu son düşüş sonrasında ufak ufak yükselmeler yaşamaya devam ediyor. Bunun üzerine 42 bin dolar seviyelerine kadar çıktığı öğrenildi. Bu küçük yükseliş sonrasında sert düşüş yaşayan altcoinlerde yükselişe devam ediyor.

AVAX yüzde 10 değerinde artış kaydetti. Popüler altcoinlerden LUNA yüzde 18 oranında yükselişe geçti. Ethereum 3 bin dolar seviyelerine düşebilecekken Yeniden 3200 dolar seviyelerine yükseldi. Dünden bugüne yüzde 1.1 oranında düştü. Bu hareketliliğin yeniden toparlanma adımları olup olmadığı bilinmiyor ancak uzun süreli düşüş sonrasında piyasaların yüzü gülmeye başladı.