Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bankalar Kefilsiz Şartsız 40 Güne Kadar Faizsiz Para Veriyor

Kredi kartı kullananların bilmediği yeni bir özellik açıklandı. Bankalar faizsiz ve kefilsiz şart sunmadan para vereceğini açıkladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Günümüzde kredi kartı kullanan pek çok vatandaş bulunuyor. Bu süreçte kredi kartı kullananların sayısında ciddi bir patlama meydana geldi. Özellikle pandemi döneminde yaşanan ekonomik sorunlar vatandaşı kredi kartı kullanımına itti. Bu durumla birlikte pek çok kişinin limiti doldu, kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk yaşadılar ve faiz yükü ile karşı karşıya kaldılar.

Asgari ücret ödemesi ile bankaların sunduğu faizlerden kurtulamayacağını bilen vatandaşların pek çoğu bankaların kendilerine sundukları bazı fırsatların farkında değiller. Bu süreç içerisinde bankalar aslında kredi kartı kullanan müşterilerin 40 güne kadar faizsiz olma şartı ile para çekme imkanı sunduklarını duyurdular. Ancak pek çok banka müşterisi bu konuyu bilmiyor.

40 GÜNE KADAR FAİZSİZ PARA VERİYOR

Türkiye Bankalar Birliği konu hakkında bir açıklamada bulundu. Kredi kartlarının ve kartlardan çekilen paraların ödenmesi için aslında 10 ile 40 gün arasında bir süre veriyorlar. Bu süre bankanın çalışma prensibine göre değişiklik gösteriyor. Bununla birlikte borcun belirlenen gün içerisinde ödenmesi halinde çekilen paradan herhangi bir faiz ödemesi alınmıyor. Fazsiz para sunulmuş oluyor. Bir nevi düşünüldüğü zaman bankalar müşterilerine belirli bir süre içerisinde faizsiz kredi imkanı sunuyor.

Bu durum banka fark etmeksizin kredi kartı kullanan herkes için geçerli oluyor. Bir anlamda müşterilerin faizsiz olarak acil ihtiyaçlarını karşılamak adına bankadan faizsiz para çekmeleri olarak tanımlanabiliyor. Birçok müşterinin bankaların sunmuş olduğu bu fırsattan bilgi sahibi olmadığı için yararlanamadığı belirlendi.

HABERİ PAYLAŞ: