KPSS'yle lise, ön lisans, lisans mezunu personel alınıyor! Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden mülakatsız personel alımı!

Afyon Kocatepe Üniversitesi mülakatsız, sadece KPSS puanı ile ortöğretim, ön lisans ve lisans mezunu personel alımı için ilana çıktı. Peki ilana başvurmak için kaç KPSS puanı isteniyor? Başvuru süreci ne zaman bitiyor? Detaylar Kamu gündemi'nde...

İlan 05.11.2021 - 22:37 05.11.2021 - 22:37 Ali Parim

KPSS puanı ile üniversitelere ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu sözleşmeli personel alımları son günlerde arttı. Son olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne 20 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. 5 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla başvuru süreci ve hangi pozisyonlara personel alınacağına ilişkin detaylı bilgi kamuoyuyla paylaşıldı.

Buna göre Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne, 3 mühendis, 6 tekniker, 4 koruma ve güvenlik görevlisi, 7 de temizlik görevlisi alımı yapılacak. Mühendislik pozisyonu için 2 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, 1 de Maden Mühendisliği veya Maden ve Cevher Hazırlama Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmuş bir aday alınacak. Tekniker kadroların başvurmak için ön lisans, koruma ve güvenlik kadrosuna ve temizlik personeli kadrosuna başvurmak için ise ortaöğretim mezunu olmak şartı aranacak.

KPSS PUNANININ KAÇ OLMASI GEREKİYOR? 

Ortaöğretim mezunlarının 2020 yılındaki KPSS sınavının P94, ön lisans mezunlarının P93, lisans mezunlarının ise P3 Puanları esas alınacak. Mühendislik kadrosu için adayların sınavdan en az 70 almış olması gerekiyor. Diğer kadrolar için ise bir sınır bulunmuyor. Ancak puanı yüksek adaydan başlanarak alım yapılıyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bugün yani 5 Kasım 2021 tarihinde başlayan başvurular 10 gün sonra mesai bitimiyle birlikte son bulacak. Adaylar başvuru sürecine ve alım şartlarına ilişkin detaylı bilgiye bugün yayımlanan Resmi Gazete'nin 'Çeşitli İlanlar' bölümünden ulaşabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@