KPSS'ye Girmiş Olanlar! 3 Belediye 181 Memur Alımı Yapacağını İlan Etti

KPSS'ye girmiş adaylar için asgari puan şartını sağlamak kaydıyla 3 farklı memur alım ilanı yayımlandı. İşte ilan yayımlayan belediye başkanlıkları ve alım yapılacak kadrolar.

İlan 25.08.2021 - 11:44 25.08.2021 - 11:44 Mustafa Karagöz

Belediyelere memur alımı için yeni duyurular yayımlandı. Ağustos ayı sonunda yayımlanan ve başvuruları önümüzdeki dönemde alınacak ilanlarda farklı meslek gruplarından personel alımları yapılacağı bildirildi. 

BELEDİYELERE MEMUR ALIMI YAPILACAK İŞTE TÜM İLANLAR

Memur alımı yapacağını duyuran 3 yeni belediye toplam 181 personel istihdam edecek. En fazla alım ilanında 125 kişilik kadro bulunuyor. Bunun dışında diğer iki belediyeden biri 50 diğeri ise 6 kişilik memur alımı yapacağını ilan etti.Belediye başkanları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına dair tablo ise şu şekilde;

Antalya Büyükşehir Belediyesi 125 personel alımı yapacak. Alımlar tek kadrodan İtfaiye Eri pozisyonundan olacak.

Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile 50 personel alımı yapacağını duyurdu. Tek kadrodan yapılacak personel alımları Zabıta Memuru kadrosuna olacak. 

İlan edilen son personel alım ilanı ise Giresun Alucra Belediye Başkanlığı tarafından yayımlandı. Duyuruda Memur, VHKİ, Zabıta Memuru, İtfaiye Eri kadrolarına personel alımları olacağını bildirdi. 

KPSS PUAN ŞARTLARI

İlan edilen duyuruların tamamında KPSS puan şartı bulunuyor.  Şehitkamil Belediye Başkanlığı zabıta memuru alım ilanına başvurular lisans düzeyinden olacak. Alımlar için adayların en az 75 KPSS puanına sahip olması isteniyor. 

Giresun Alucra Belediyesi duyurusunda personel alımları için 55 KPSS puanının başvuru aşamasında yeterli olduğunu bildirdi. İlana başvurular önlisans önlisans ve lisans düzeyinden yapılacak. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda önlisans düzeyinden personel alımı olacağı bildirildi. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans bölümlerinden mezun adayların başvuru yapabileceği duyuru için KPSS asgari puan şartı 55 olarak duyuruldu. 

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER NE YAPACAK?

Başvuru yapmak isteyen adayların yapacakları ilk işlem her belediyenin kendi sitesine erişim sağlayarak başvuru kılavuzlarını incelemek olacak. Ayrıca belediyeler başvuru aşamasında gerekli evraklar arasında yer alan başvuru formunu resmi sitelerinden ilan ediyorlar. 

Zabıta memuru ve itfaiye eri alımlarında başvuru aşamasında boy kilo ölçümü yapılacak. Bu kapsamda 3 belediyenin personel alım ilanına başvurular şahsen belediyelere yapılacak. Başvuru evraklarını toplayan adaylar, başvuru formunu da dolduracaklar daha sonra ilgili belediyeye teslim edecek süreci tamamlayacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@