KPSS'ye girmeden önce okunacak dualar! Sınavda başarılı olmak için okunacak tüm dualar

KPSS'ye girmeden önce hangi dualar okunur? Sınavda başarılı olmak için okunacak dualar neler? Zihin açıcı, unutmamak ve hatırlamak için okunacak dualar neler? KPSS öncesi okunacak tüm dualar..

KPSS'ye girmeden önce okunacak dualar! Sınavda başarılı olmak için okunacak tüm dualar

2022 yılı KPSS maratonu Lisans düzeyi sınavları ile başlıyor. Yüzbinlerce memur adayı kamu kurumlarında çalışabilmek, işe girebilmek ve memur olabilmek için KPSS'den yüksek puan almayı amaçlıyorlar. Sınava yıl boyu çalışan adaylar sınav öncesinde ise okunacak duaları araştırıyorlar. Peki sınav öncesinde hangi dualar okunur?

KPSS ÖNCESİ OKUNACAK DUALAR NELER?

Sınav öncesi okunacak dualar ile adaylar hem heyecanlanmalarını azaltmak istiyorlar hemde manevi destek arıyorlar. Bu kapsamda sınav öncesi okunacak duaları araştıran adaylar için o duaları paylaşıyoruz.

* "Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve'c'al li min ledünke sultânen nasîrâ." (10 Kere) (İsra suresi 80. ayet)

Anlamı: Ya Rabbi! Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar. Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle

* Rabbişrah li sadri. Ve yessir li emri. Vahlul ukdeten min lisani. Yefgahü kavli " (10 Kere)

Anlamı: Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet, işimi kolaylaştır. Dilimin bağını çöz, sözümü anlaşılır eyle

* Rebbi ethılni müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin vec al li min ledünke sültanen nasira.

Anlamı: Ya Rabbi! Beni doğru giriş ile girdir ve doğru çıkış ile çıkar. Ya Rab, katından bana yardımcı kuvvet nasip eyle. Bu dua sınava girilmeden 3 kez okunursa, Allah imtihana girecek olan kişiye yardımcı olacaktır.