KPSS'siz, En Az Lise Mezunu Olmak Şartıyla Dışişleri Bakanlığı Fransa'da Görevlendirmek Üzere Memur Alacak

Dışişleri Bakanlığı, Fransa Paris'te görevlendirmek üzere memur alımı yapacak. İlana KPSS'siz başvuru yapılabilecek. Adayların en az lise mezunu olması ve bilgisayar kullanabilmesi diğer koşullar.

İlan 08.09.2021 - 14:50 08.09.2021 - 14:50

Dışişleri Bakanlığı yurtdışında bulunan büyükelçilik ve başkonsolosluklara memur alımları yapıyor. Bakanlık tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında adayların yabancı dil şartı ile bilgisayar kullanabilme şartını sağlamaları isteniyor. Yayımlanan ilanların sonuncusu Paris Büyükelçiliği için oldu. 

FRANSA PARİS BÜYÜKELÇİLİĞİNE MEMUR ALIM İLANI

Yayımlanan yeni memur alım duyurusunda Dışişleri Bakanlığı T.C. Paris Büyükelçiliğinde münhal bulunan bir kadroya personel alıcağını duyurdu. Personel alımları sözleşmeli sekreter pozisyonuna olacak. İlana başvuruda bulunacak adaylar için talep edilen başvuru şartları var. 

Kurum adayların yaş, öğrenim ve yabancı dil şartlarını sağlamalarını istiyor. Bir diğer koşul ise bilgisayar kullanımı. 

Söz konusu memur alım ilanı için yayımlanan başvuru kılavuzunda, Paris Büyükelçiliğine sözleşmeli sekreter alımları için adayların çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe biliyor olmaları gerektiği bildirildi. 

Yabancı dil şartını sağlayan adayların sağlamaları gereken diğer koşul ise yaş şartı. İlana 41 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabilecek. 

İlana başvurularda adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Ancak adayların öğrenim şartını sağlamaları gerek. Başvuru kılavuzunda adayların en az lise mezunu olmaları durumunda ilan için başvuru yapabilecekleri bildirildi. Bu şart kapsamında lise, önlisans ve lisans mezunu olanlar memur olmak için başvuru yapabilirler. 

İlan metninde yer alan diğer başvuru şartları ise şunlar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek. "

BAŞVURU YAPACAKLAR İÇİN

İlana başvuruda bulunacak olanlar başvurularını 24 Eylül tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri “16, Avenue de Lamballe 75016 Paris” adresine evrak teslimi veya evrakların posta ile ulaştırılması şeklinde yapılacak. 

Başvuru Evrakları Dışişleri Bakanlığı tarafından "Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf." olarak ilan edildi.