KPSS'den 60 puanı olanlar dikkat! İçişleri Bakanlığı 124 personel alımı yapacak!

İçişleri Bakanlığı, KPSS puanı ve sözlü sınavla 124 sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki başvurular ne zaman alınacak? Hangi pozisyonlara alım yapılacak? Detaylar Kamu Gündemi'nde...

İlan 18.11.2021 - 11:22 18.11.2021 - 11:24 Ali Parim

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere KPSS ve sözlü sınav ile 124 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı.  Resmi Gazete'de bugün yer alan ilana göre, Bakanlığın merkez teşkilatına 9 avukat, 3 inşaat mühendisi, 2 harita mühendisi, bir makine mühendisi, 4 bilgisayar mühendisi, 4 yazılım mühendisi, 2 elektrik elektronik mühendisi, 2 elektronik haberleşme mühendisi, 2 endüstri mühendisi, bir arşiv uzmanı, bir İngilizce mütercim tercüman, bir sosyal çalışmacı, 2 psikolog, taşra teşkilatına ise 90 çağrı karşılama personeli alınacak.

Sözlü sınava çağrılacak adayların ilk olarak KPSS puanlarına bakılacak. Lisans mezunlarının ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; ön lisans mezunlarının ise KPSSP(3)  puan türünden en az 60 ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek. Ayrıca açık pozisyon sayısının en fazla 4 katı aday sınava çağrılacak. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Adaylar sınav başvurularını e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı  adresinden, e-Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapabilecek. Yine Bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlanacak sınava ilişkin duyuru içeriğinde yer alan başvuru linki üzerinden de başvuru yapılabilecek. 29 Kasım 2021 saat 09.30'da başvuru süreci başlayacak ve 3 Aralık 2021 saat 17.30'a kadar devam edecek. 

Adaylarda aranan diğer şartlara ve başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgiye Resmi Gazete'nin Çeşitli İlanlar bölümünden ya da İlan Gov'dan ulaşılabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@