KPSS'den 60 Puan Almış Olmayı Başaranlar! Belediye Evrak Memuru Alıyor

Belediye bünyesinde 60 KPSS puanıyla memur alımı için ilan yayımlandı. Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda toplam 10 kişilik kadro bulunuyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Belediyelerin memur alım ilanlarına yeni duyurular eklenmeye devam ediyor. Hakkari belediyesi yayımladığı son duyurusunda personel açığı olduğunu, aşağıda yer alan başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından memur alımı yapacağını bildirdi. 

10 KİŞİLİK MEMUR ALIM İLANI

Belediye başkanlığınca yayımlanan duyuruda iki farklı kadro bulunuyor. İlk kadro düz memur kadrosunda olurken ikinci pozisyon zabıta memuru kadrosuna olacak. Kadın ve erkek adaylara ayrı ayrı kontenjan ayrılan duyuruda ilan edilen kontenjan dağımı 5 zabıta memuru, 5 evrak memuru olarak belirlendi. 

memur-1

Zabıta Memuru Alım İlanı

Zabıta memuru kadrosuna yapılacak olan memur alımlarına başvuru yapacak adaylar için kontenjan dağımı 3 erkek personel alımı ve 2 kadın personel alımı şeklinde belirlendi. Lisans düzeyinden gerçekleştirilecek olan zabıta memuru alımlarına herhangi bir bölümden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Kadrolar için yapılacak başvuruların kabul edilmesi için KPSS'den en az 60 puan alınmış olması gerekiyor. 

Evrak Memuru Kadrosu

Bu pozisyon için memur alımı yapacak olan Hakkari Belediyesi alımların yine lisans düzeyinden olacağını bildirdi. Kontenjan dağılımı ise 3 erkek evrak memuru, 2 kadın evrak memuru alımı şeklinde olacak. Lisans düzeyinden kabul edilecek başvurularda öğrenim şartı yer almıyor. Başvuruların kabul edilmesi için gerekli diğer şart ise 60 KPSS puanı. 

KPSS'DEN 60 PUAN ALAN ADAYLAR İÇİN DİĞER ŞARTLAR

KPSS puan şartını ve öğrenim şartını sağlayan adaylar için diğer başvuru koşulları Hakkari Belediyesi'nin başvuru kılavuzunda bildirildi. Başvurular adayların genel sağlamaları gereken koşulların yanında özel mesleki şartlardan oluşuyor. 

Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Zabıta Memuru kadrosu için; B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak ve sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Zabıta adaylarının ayrıca erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak şartını sağlamaları gerek. 

memur2

BAŞVURU TARİHLERİ

Hakkari belediyesine memur olmak için başvuru yapacak adaylar başvurularını 6-9 Eylül tarihlerinde yapacaklar. Başvuru işlemleri Hakkari Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapılacak. İlan metni ve başvuru formuna belediye sitesinden ulaşabilirsiniz. 

HABERİ PAYLAŞ: