KPSS'den 50 Almayı Başaranlar! Araştırma Hastanesine En Az Lise Mezunu Personel Alınacak

Çanakkale’de Üniversite Araştırma Hastanesi bünyesinde sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar 50 KPSS puanı olan lise, lisans ve önlisans mezunu adaylar arasından olacak.

İlan 02.08.2021 - 09:50 02.08.2021 - 09:50 Mustafa Karagöz

Yeni hafta başında yeni bir sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımlandı. Üniversite hastanesi bünyesinde görevlendirmek üzere personel alımının yapılacağı bildirildiği duyuruda, alımların sağlık kadrolarına ve çoğunlukla hemşire pozisyonuna olacağı bildirildi. 

50 KPSS İLE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanında, alımların Üniversiteye bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği bünyesinde olacağı duyuruldu. 

İlan metninde toplam 37 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyurulurken 5 kadronun sözleşmeli sağlık teknikeri pozisyonundan olacağı bildirildi. 1 kadro ise Biyolog kadrosu için ayrılırken geri kalan 29 kişilik kadronun tamamı hemşire pozisyonu için duyuruldu. Hemşire alımları hem lisans hemde lise düzeyinden olacak. Ancak hemen hemen her hemşire pozisyonu için ayrı ayrı özel şartlar bulunuyor. Adayların çalışma alanına bağlı olarak bildirilen bu şartların tamamına haiz olmaları gerektiği bildirildi.

Başvuru Şartları

Sözleşmeli sağlık memuru alımları kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmak isteyen adaylar için kadro dağılımı yukarıda yer aldığı şekilde. Kadrolar için başvuruların kabul edilmesi için ve adayların başvurularının onaylanması için ilan metninde bildirilen diğer başvuru şartları şöyle;

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak. KPSS B grubu sınavlarından; Lisans mezunları için 2020 KPSS P3 puanı, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların başvurularının kabul edilmesi için sınava girmiş olmaları ve puan almış olmaları gerek. Başvurular için 50 KPSS yeterli ancak mülakata çağrılacak adaylar puan sıralamasına göre belirlenecek. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması. Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

BAŞVURUDA BULUNACAK OLANLAR NE YAPACAKLAR?

İlan edilen memur alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını ilanın yayımlandığı tarihten 15 gün içinde yapacaklar. İlan metni 2 Haziran tarihli resmi gazetede yer aldı. Bu kapsamda başvurular bu tarihten sonraki 15 gün içinde tamamlanacak. Adaylar https://4bilan.comu.edu.tr/ adresinden başvuru yapacaklar. Başvurulan online ve form doldurulması suretiyle tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@