KPSS yeni sınav ne zaman yapılacak, tarihi belli oldu mu? KPSS 2022 tekrarlanacak yeni sınav tarihi

Bugün son dakika gündeme düşen gelişmelere göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2022 sınavının iptal edildiği açıklandı. KPSS yeni sınav ne zaman yapılacak, tarihi belli oldu mu? KPSS 2022 tekrarlanacak yeni sınav tarihi

KPSS yeni sınav ne zaman yapılacak, tarihi belli oldu mu? KPSS 2022 tekrarlanacak yeni sınav tarihi

KPSS yeni sınav ne zaman yapılacak, tarihi belli oldu mu? KPSS 2022 tekrarlanacak yeni sınav tarihi - Bugün son dakika gündeme düşen gelişmelere göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2022 sınavının iptal edildiği açıklandı. Gelen açıklamalara göre ise KPSS 2022 yeni sınavın ne zaman yapılacağı, tarihlerinin belli olup olmadığı sorgulanmaya başladı. Gelen bu bilgiler doğrultusunda ise tekrarlanacak olan yeni sınavın tarihi araştırılıyor. Peki detaylar belli oldu mu? İşte detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

KPSS 2022'DE NELER YAŞANDI?

KPSS sınavı ile ilgili gündeme bu hafta iddialar sonrasında ise milyonlarca adaydan sınavın iptaline dair paylaşımlar yapmaya devam etmişti. Yer alan iddialara göre kimi kaynaklarda 20 kimi kaynaklarda ise 115 sorunun aynı yayınevinde olduğu söylenirken sınav ile ilgili birçok şaibeler gündeme oturdu. Yaşanılan gelişmeler sonrasında ise milyonlarca KPSS adayı sınavın tekrarlanması yönünde görüş bildirirken yapılan sınavın ise iptali gündemde ki ana konular arasında yer almıştı. Bugün gelen açıklama ile birlikte artık sınav iptali resmen gerçekleştirildi.

2 Ağustos 2022 Salı günü sabah saatlerinden itibaren KPSS ile ilgili gündeme düşen o iddialar ortalığı kaldırdı. ÖSYM'den ikindi saatlerinde gelen resmi açıklama sonrasında ise bu iddiaların asılsız olduğu söylenilmişti. Tepkiler yükselmeye devam ederken akşam saatlerinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gelen açıklama ile birlikte yaşanılan sürecin inceleneceği söylenilmişti.

KPSS YENİ SINAV YAPILACAK MI?

Bu sene yapılan sınavın iptal edilmesi ile birlikte gündemde ki en önemli konular arasında yeni sınavın yapılıp yapılmayacağı yönünde. Buna göre ise KPSS 2022 yeni sınav tarihleri araştırılmaya başlandı. Gelen bilgilere göre ise alan oturumları ve ÖABT oturumlarının da ertelendiği söyleniyor.

KPSS 2022 YENİ SINAV TARİHLERİ GÜN İÇERİSİNDE INSTAGRAM HESABINDAN AÇIKLANACAKTIR! BURAYA TIKLAYARAK TAKİP EDİP, BİLDİRİMLERİ AÇMANIZ YETERLİ OLACAK.