KPSS şartı yok! İlkokul, ortaokul ve lise mezunu olmanız yeterli! 94 kamu işçisi alınacak!

Marmara Üniversitesi KPSS şartsız, ortaöğretim mezunu güvenlik görevlisi, ilköğretim mezunu temizlik görevlisi alımı yapacak. Alım sürecinde önce kura çekilecek, ardından sözlü mülakat yapılacak. Peki başvurular ne zaman ve nereden alınacak? İşte Marmara Üniversitesi 2021 sürekli işçi alımına dair bilinenler...

İlan 03.11.2021 - 09:43 03.11.2021 - 09:45 Ali Parim

Marmara Üniversitesi 50 güvenlik, 44 temizlik personeli olmak üzere toplam 94 sürekli işçi alımı yapmak için ilana çıktı. 3 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla, adaylarda aranan şartlar ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi paylaşıldı.

Buna göre; Marmara Üniversitesi'ne alınacak 50 güvenlik görevlisi kadrosunun 43 normal olurken, 7'si ise terör mağdurlarına ayrıldı. Adaylarda ortaöğretim mezunu olmak, Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, 35 yaşını doldurmamış olmak, kadınlar için 160 cm, erkekler için 170 cm boyundan kısa olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak ve güvenlik görevlisi olarak çalışabileceğine dair devlet hastanelerinden sağlık raporu almak gibi şartlar arandı.

Temizlik görevlisi kadrosu için de adayların; en az ilkokul en çok ortaöğretim mezunu olmaları, 35 yaşını doldurmamış olmaları, erkek adayların askerliğini yapmış olması ve temizlik görevlisi olarak çalışabileceklerini gösterir devlet hastanelerinden sağlık raporu almaları gerektiği vurgulandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NEREDEN YAPILACAK?

Marmara Üniversitesi'nin belirlediği bu şartları karşılayan adaylar,  5   iş   günü   içerisinde yani 9 Kasım 2021 Salı gününe kadar İŞKUR'un internet sitesine T.C Kimlik numaralarıyla ve şifreleriyle giriş yaparak başvurularını yapabilecekler.

İLK KURA ÇEKİLECEK

İlk olarak  istihdam  edilecek  kadro  sayısının  dört  katı  aday  asıl,  dört  katı  aday  yedek  olarak,  noter  huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecek. kura sonucunda asil olarak belirlenen adaylar; aranan şartları taşıdıklarını belgeleyen evraklarını Kuruma teslim edecek.

ARDINDAN SÖZLÜ SINAV OLACAK

Kura   sonucunda   belirlenen   adaylar, ardından sözlü sınava tabi tutulacak. Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Marmara Üniversitesi'nin resmi sitesinden duyurulacak. Sözlü  sınav,  adayların  başvurdukları  hizmet  alanında  yürütmekle  yükümlü  olacakları  vazifelerdeki yetkinliklerini  ölçmeye  yönelik  ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak.

Marmara Üniversitesi'nin sürekli işçi alımına dair detaylı bilgiye 3 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'denin 'Çeşitli İlanlar' bölümünden ulaşılabilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@