KPSS puanınız olsun ya da olmasın bu ilanı kaçırmayın! Kocaeli Üniversitesi 19 personel alacak!

Kocaeli Üniversitesi, lise, ön lisans ve lisans mezunu toplam 19 personel alacağını açıkladı. Kimi kadrolarda KPSS puanı aranırken kimileri için ise sadece sözlü mülakat yapılacağı aktarıldı.

İlan 22.11.2021 - 12:43 22.11.2021 - 12:44 Ali Parim

Kocaeli Üniversitesi, KPSS puanı ile ya da KPSS'siz kamuda çalışmak isteyen lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar için kaçırılmayacak bir personel alım ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla; üniversiteye 1 eczacı, 2 uçak kontrol ve bakım makinisti, 1 sağlık teknikeri, 10 büro personeli 5 de temizlik personeli alımı yapılacağı açıklandı. 

İlana göre; eczacı adaylarının eczacılık fakültesi mezunu olmaları yetiyor. Adaylarda KPSS şartı aranmıyor ancak alım sürecinde sözlü mülakat yapılıyor. 

Aynı şekilde uçak kontol ve bakım makinistliği pozisyonu için de KPSS puanı gerekmiyor. Uçak kontrol ve bakım mühendislerinin 5 yıl tecrübeli olmaları, geçerli bir Kategori B1.1, B1.2 veya B2 hava aracı bakım personeli lisansına ve kategoriye uygun olarak bu lisansa işlenmiş hava aracı tipine sahip olmaları, 55 yaşını gememiş olmaları yetiyor. Adayların ayrıca en az lise mezunu olması isteniyor. 

Sağlık teknikerliği kadrosu için ise Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak ve KPSSP93 puanına sahip olmak gerekiyor. 

Büro personeli kadrosuna başvuracak adaylardan da yine ilgili ön lisans programınan mezun olmaları ve KPSSP93 puanına sahip olmaları şartı aranıyor. 

Son olarak temizlik personeli başvurusu için lise ve dengi eğitim almış olmak yeyiyor. Ayrıca 35 yaşını geçmemiş olmak ve KPSSP94 puanına sahip olmak gerekiyor. 

Bugün yani 22 Kasım 2021 tarihinde başlayan başvurular, 15 gün boyunca devam edecek. Adaylar detaylı bilgiye Resmi Gazete'den erişebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@