KPSS puanı yetiyor, mülakat şartı yok! Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi lise, ön lisans, lisans mezunu personel alıyor!

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi mülakat şartı olmadan, sadece KPSS puanı ile lise, ön lisans ve lisans mezunu 90 kamu personeli alımı için ilana çıktı. Başvurular 19 Kasım'da sona erecek!

İlan 05.11.2021 - 09:23 21.11.2021 - 15:42 Ali Parim

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, KPSS ile kamu personeli olmak isteyen ortaöğretim, ön lisans ve/veya lisans mezunları için kaçırılmayacak bir personel alım ilanı yayımladı.

5 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla; Üniversiteye ortaöğretim ve lisans mezunı 34 hemşire, lisans mezunu 1 ebe, ön lisans mezunu 9 sağlık teknisyeni, lisans mezunu 1 eczacı, lisans mezunu 2 fizyoterapist, ortaöğretim ve ön lisans mezunu 3 röntgen teknisyeni, ortaöğretim ve ön lisans mezunu 3 teknisyen, ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu 15 koruma ve güvenlik görevlisi, ön lisans mezunu 9 büro personeli ve son olarak ortaöğretim mezunu 13 temizlik personeli alımı yapılacağı açıklandı.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NE ZAMAN YAPILACAK?

Bugün yani 5 Kasım 2021 tarihinde başlayana başvurular, 15 gün boyunca mesai bitimine kadar devam edecek. Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuran adayların Üniversiteye şahsen başvuru yapması gerekecek. Diğer pozisyonlar için ise başvurular Üniversitenin internet adresinden temin edilecek başvuru formu ve belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen ya da posta yoluyla kabul edilecek. 

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

kPSS puan sıralamasına göre yerleştirilmeye hak kazanan adayların (Eczacı pozisyonu hariç) isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç beş (5) iş ünü içerisinde Üniversite'nin resmi internet adresinden ilan edilecek.  Yerleştirilecek sözleşmeli personel pozisyonu kadar aday asıl diğer başvuranlar yedek olarak belirlenecek. Asıl kazananlardan başvuru olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek kazananlardan sırası ile yerleştirme yapılacak.

Adaylar, pozisyonlar için aranan şartlara ve başvuru sürecine ilişkin detaylı bilgiye 5 Kasım 2021 tarihli Resmi Gazete'nin 'Çeşitli İlanlar' bölümünden ulaşabilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@