KPSS Öğretmenlik Sınavı Eğitim Bilimleri Sınavı Soruları Cevapları Kolay Mıydı, Zor Muydu?

KPSS A Grubu Öğretmenlik Sınavı ikinci oturumu eğitim bilimleri sınavı kolay mıydı, zor muydu? Adayların sınava dair ilk yorumları belli oldu.

Eğitim 01.08.2021 - 15:45 02.08.2021 - 09:36 Mustafa Karagöz

ÖSYM Başkanlığı'nın 2021 yılı KPSS A Grubu Öğretmenlik Sınavı kapsamında gerçeleştirdiği ikinci oturum sona erdi. İkinci oturumda adaylara Eğitim Bilimleri Sınavı kapsamında sorular soruldu. Sınavın tamamlanmasıyla birlikte soruların cevaplarını birlikte değerlendiriyoruz. 

ÖĞRETMENLİK SINAVI EĞİTİM BİLİMLERİ TESTİ SORULARI NASILDI?

1 Ağustos tarihi itibariyle 2021 KPSS'nin ilk aşaması tamamlandı. ÖSYM Başkanlığı sabah oturumunda genel kültür ve genel yetenek alanında ki ilk oturumu tamamladı. İlk oturumda adaylar genel kültür ve genel yetenek sorularını yanıtladılar. Sabah saat 10.15 başlayan ilk oturum 12.25'te tamamlandı. 

İlk oturumun ardından ÖSYM Başkanlığı 2. oturumu tamamladı. İkinci oturum ise saat 14.15'te başladı. Adaylar sınav salonlarına saat 14.00'ten sonra alınmadılar. İkinci oturumda adaylara toplam 80 soruldu. Eğitim Bilimleri Sınavında adaylara yöneltilen 80 soruyu yanıtlamaları için toplam 100 dakika süre verildi. 14.15'te başlayan sınav oturumu 15.55'te sona erdi. 

EĞİTİM BİLİMLERİ SORULARI NASILDI?

Eğitim bilimleri için öğrencilere yöneltilen 100 soruyu beraber ele alıyoruz. Sınavdan çıkan adaylar ile birlikte sınavda en çok zorlayan soru, soruların genel zorluk derecesini, cevabından emin olduğunuz soruları değerlendiriyoruz. 

Sınavda soruların soruları ve yanıtlara dair görüşlerinizi haberimizin altına yorum olarak yazabilir diğer adaylar ile birlikte soruları değerlendirebilirsiniz. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@