KPSS ÖABT 2021 ÖSYM'den Son Dakika Uyarısı! Tüm Adaylar Dikkat

KPSS 2021 için süreç ÖABT oturumları ile başlayacak. ÖABT sınavları öncesinde ise ÖSYM Başkanlığı'ndan son dakika uyarısı geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

ÖSYM Başkanlığı 2021 yılı KPSS sürecine başladı. Lisans düzeyi gerçekleştirilecek KPSS oturumlarının ilki bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Sınavlar öncesinde ise ÖSYM son dakika uyarısında bulundu.

ÖSYM KPSS A GRUBU ÖABT OTURUMLARI YAPILACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 2021- Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri) Sınavı 1 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. ÖABT sınavı içinm iki oturum düzenlenecek.

İlk oturum sabah saat 10.15'te başlayacak. İkinci oturum ise 14.45'te başlayacak. Adaylara bu oturumlarda toplam 200 soru sorulacak. Birinci oturumda adaylar 120 soruya yanıt verecekler. İkinci oturumda ise 80 soru sorulacak. ÖABT 2. oturumunda adaylar Eğitim Bilimleri Sınav sorularını yanıtlayacaklar. 

Son Dakika Uyarısı

ÖSYM Başkanlığı, ÖABT sınavı için yapmış olduğu son dakika açıklamasında; adayların sınav binalarına ÖABT sabah oturumu için saat 10.00, öğleden sonraki oturumuna ise saat 14.30'dan sonra alınmayacaklarını bildirdi. 

Açık Nüfus Müdürlükleri

Kurum ayrıca ÖABT öncesinde adayların sınava giriş gerekli kimlik kartı olmaması durumunda geçici kimlik kartı alabilecekleri Nüfus Müdürlüklerini de ilan etti. Açık nüfus müdürlükleri için kurumun web sitesinde yer alan liste incelenecek. 

COVİD19 ÖNLEMLERİ UYGULANACAK

KPSS A Grubu ÖABT sınavına katılacak adaylar için aryıca Covid-19 önlemleri de uygulanacak. Adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak. Adaylar kendi maske ve dezenfektanlarını da getirebilecekler. 

HABERİ PAYLAŞ: