KPSS ile uzman yardımcısı ve idari memur alımı başladı: Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri ilana çıktı!

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği KPSS ve mülakat ile 12 uzman yardımcısı ve 1 ön lisans mezunu idari memur alacak? İşte başvuru ve sınav sürecine dair merak edilenler...

İlan 14.10.2021 - 10:09 14.10.2021 - 10:09

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreterliği, sözlü sınavla 12 uzman yardımcısı ve 1 idari memur personel alımı yapacağını duyurdu. Kuruluş'un internet seitesinde yayımlanan ilanda adaylarda aranan şartlar ve başvuru sınav süreci açıklandı. 

Buna göre; Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne alınacak 10 uzman yardımcısı için adayların; İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Lojistik, İstatistik Bölümleri ve Siyasal Bilgiler ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezunu olmaları, KPSS P3'ten en az 70 almış olmaları ve İngilizce, Almanca, İspanyolca veya Rusça dillerinden birine hakim olmaları gerekiyor. 

Diğer iki uzman yardımcısı alımında ise adaylarda; Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olmalarının yanı sıra KPSSP1'den en az 70 almış olmaları ve İngilizce, Almanca, İspanyolca veya Rusça dillerinden birini konuşabilmeleri şartı aranıyor. 

Son olarak idari memur kadrosuna başvuracak adaylarda ise Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojileri, Bilişim Güvenliği Teknolojisi (Ön Lisans) programlarından birinden mezun olmaları ve yine KPSSP93'den en az 70 puan almış olmaları isteniyor. 

Başvurular ne zaman?

 İlanda; aranan kriterleri sağlayan adayların en geç 12 Kasım 2021 Cuma günü saat 17:00'ye kadar şahsen, posta/kargo veya e-postayla yoluyla başvurularını yapabilecekleri belitiliyor.

Sözlü sınava ne zaman ve nasıl olacak?

Sözlü sınava katılmayı hak kazanan adayların listeleri 17 Kasım 2021 Çarşamba günü Genel Sekreterliğin resmi sitesinden duyurulacak.

Adayların genel kültür, iletişim ve analitik düşünme yeteneği, hal, tavır ve davranışlarındaki genel görünüm ile mesleki bilgi gibi hizmetin gerektirdiği niteliklere sahip olup olmadıklarının ve yabancı dil bilgilerinin ölçüleceği bir mülakat niteliğindeki sınavdan adayların en az 50 puan almaları ve ortalama 70 puana ulaşmaları gerekecek.