KPSS ile 50 zabıta memuru alınacak! Bu bölümlerden mezun olmanız gerekiyor!

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, 50 zabıta memuru alımı için ilana çıktı. Zabıta adayları için son başvuru tarihinin 17 Aralık 2021 olduğu vurgulandı.

İlan 05.11.2021 - 17:52 05.11.2021 - 17:52 Ali Parim

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, KPSSP3 puanı üzerinden lisans mezunu 50 zabıta memuru alımı yapacağını açıkladı. Adayların Üniversitelerin siyasal bilgiler, iktisat, işletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Lisans programlarının birincen mezun olanlar arasından seçileceği aktarıldı. Ayrıca en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve 30 yaşını doldurmamış olmak şartı da arandı.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

13 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olan başvurular, 17 Aralık 2021 günü mesai bitimine kadar devam edecek. Adaylar başvurularını Kolejtepe Mah. Yeşilcami Cad. No:8 Şahinbey/Gaziantep adresinde Şahinbey Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen bildirecek. Posta veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

ALIM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere toplam 250 aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacak. Sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı başvuruların değerlendirilmesinin ardından Belediye'nin resmi sitesi üzerinden duyurulacak. 

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV NASIL OLACAK?

Adaylara sözlü sınavda; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Mahalli İdareler İle İlgili Temel Mevzuat konularında sorular sorulacak. Uygulamalı sınavda ise adayların kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yetenekleri ile sportif dayanıklılık gibi özellikleri ölçülecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@