KPSS 2022 sınavı tekrarlanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Türkiye'de bugün gündeme düşen olaylar sonrasında ortalık bir anda yangın yerine dönüştü. KPSS 2022 sınavı tekrarlanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

KPSS 2022 sınavı tekrarlanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

KPSS 2022 sınavı tekrarlanacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Türkiye'de bugün gündeme düşen olaylar sonrasında ortalık bir anda yangın yerine dönüştü. KPSS sorularının bir yayınevinde çıkması sonrası Türkiye gündemi karışırken vatandaşlar ise sosyal medyada yaşanan bu olaylara ciddi tepkiler gösterdi. Gelen bu gelişmeler sonrasında ise ÖSYM'den açıklama geldi.

ÖSYM kanadında bu iddiaların asılsız olduğu tespit edildi. ÖSYM tarafından gelen açıklama kısa süre içerisinde tekrar hedeflerin ortasında yer alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konu ile ilgili açıklama yapması ise iddiaları doğrular nitelikte. Bir yayınevi tarafında yer alan bu soruların KPSS'de 115 tanesinin çıkması gündeme bomba gibi düştü. İlk etapta iddia olarak yer alan bu gelişmeler sonrasında Türkiye gündeminde vatandaşlar tarafından tepkilerin odağında ki konuydu.

ÖSYM'de asılsız demişti

"2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir.

Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan incelenmesi yönünde talimat verdi

İletişim Başkanlığı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Saygıyla duyurulur." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz." dedi.

KPSS sınavı tekrarlanacak mı?

Gündeme düşen bu iddialar sonrasında ise sınavın ertelenmesi gündeme geldi. Yapılacak incelemeler sonrasında ise iddiaların doğruluğu noktasında açıklamaların gelmesi durumunda KPSS 2022 sınavının tekrarlanması gündemde ki konular arasında yer alıyor.