Koronavirüs testi yaptırırken yaşanan çile son buluyor! Diş fırçalar gibi koronavirüs testi

İngiltere hem acıyı hem de yanlış sonuç riskini ortadan kaldıran 'KnowNow' testini kullanmaya başlıyor. Ülkede artık insanlar diş fırçalar gibi koronavirüs testi yaptırabilecek.

Gündem 05.10.2021 - 03:33 05.10.2021 - 03:33 Ali Parim

Koronavirüs süreciyle birlikte hayatımıza giren PCR testleri için İngiltere'de yeni bir dönem başlıyor.

Daha önce burun ve boğazdan süprüntüler yoluyla yapılan ve adeta çileye dönen PCR tesleri, ülkede bundan sonra diş fırçalar gibi yapılacak.

'KnowNow' adlı bu test sayesinde bir insanın koronavirüs taşıyıp taşımadığı tüküğüründen anlaşılacak.

Böylece hem süprüntü yoluyla test yapılırken yaşanan acılar son bulacak hem de daha önceki testlerde 'zararsız viral parçalar' nedeniyle virüsü taşımasa bile insanlarının test sonucunun pozitif çıkması riski ortadan kalkacak. 

Yani sadece 'bulaşıcı' ya da 'aktif' virüsü yakalayan 'KnowNow' testi ile hem daha acısız hem de daha güvenilir sonuç alınacak.

İngiltere'de her yıl 100 milyona yakın test üretilebilmesi için Vatic Healt ile Avrupa'nın en büyük koronavirüs testi üreticilerinden Abingdon Health arasında anlaşma imzalandı. 

Vatic Healt'ın ortak kurucularından Alex Sheppard, bilinen pandeminin son bulduğu yeni bir aşamaya doğru gidildiğini vurgulayarak, "Virüsle yaşamayı öğrenirken aksaklıklarla da ilgilenmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Sheppard ayurca virüsün mutasyonlarının arttığını ve aşı nihai çözüm olmadığını belirterek, "Virüsün yayılmasını azaltmak ve ekonomiyi açık tutmak için test teknolojileri gerekli. Bizim eşsiz test teknolojimiz de bu alanda büyük bir dönüm noktası" diye konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@