Konya'da Katliam Yapıldı, Bir Aile Yok Oldu! Bakanlardan Peş Peşe Açıklamalar Geldi

Konya'nın Meram İlçesinde meydana gelen silahlı saldırının ardından soruşturma başlatılmıştı. Gelen son dakika haberiyle 10 kişinin gözaltına aldığını bildirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Konya'nın Meram İlçesinde yaşanan silahlı saldırı olayı sonrası üst üste açıklamalar geldi. Başta Konya Valiliği daha sonra Adalet Bakanı Gül ve İçişleri Bakanı soylu söz konusu saldırının ardından paylaşımda bulundular. Açıklamaların ardından ise saldırıya dair 10 kişi gözlatına aldındı. 

KONYA'DA BİR EVE SİLAHLI SALDIRI 7 ÖLÜ

Konya'nın Meram İlçesinde meydana gelen silahlı saldırıda aynı aileden 7 kişi hayatını kaybetti. Meydana gelen olayda saldırganlar evde bulunan 7 kişiyi silahla vurdular. Daha sonra evi ateşe veren saldırganlar olay yerinden kaçtılar. Kısa sürede çok sayıda sağlık ve güvenlik ekibinin geldiği bölgede ilk olarak yangın söndürüldü. Daha sonra evde Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu cansız olaak bulundu. 

10 Kişi Gözaltına Alındı

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ise korkunç olayla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığını ve 1 numaralı failin de arandığını duyurdu. Açıklamada, "Dün meydana gelen olayın faili olduğu kamera görüntüleri ile değerlendirilen şüphelinin iki aile arasında 12.05.2021 ve 22.05.2021 tarihlerindeki daha önce yaşanan ve soruşturma konusu olan olaylarda mağdur ya da şüpheli olarak taraf olmadığı anlaşılmıştır" ifadeleri yer aldı

Şüphelilerin Yakalanması için Soruşturma Devam Ediyor

Yaşanan silahlı saldırının ardından şüphelilerin yakalanması için çalışmalar başlatıldı. Konya Valiliği, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun söz konusu saldırıya ilişkin paylaşımda bulundular. 

fahrettin altun

Fahrettin Altun "Provakasyondur"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun yaşanan olaya ilişkin paylaşımında "Konya’da meydana gelen vahşi katliamda hayatını kaybedenlere Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyorum. Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik saiklerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provokasyondur, yalandır." ifadelerini kullandı. 

ibrahim kalın

İbrahim Kalın "Failler Yakalanacak"

İbrahim Kalın'da Twitter hesabından yaptığı paylaşımında "Konya’da yaşanan hunharca saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Olay çok yönlü araştırılıyor. Failler yakalanacak ve adaletin önüne çıkartılacaktır. Bu elim hadise üzerinden yapılan provokasyonlara karşı birlik ve beraberlik içinde olacağız" açıklamasında bulundu. 

süleyman soylu

İçişleri Bakanı Soylu "Türk Kürt Meselesiyle İlgili Değil"

Bakan Soylu açıklamasında olayı Türk Kürt meselesi gibi gösterenlere tepki göstererek "Böyle bir acı haberin gelmesi başka bir acı üzerine acının yaşanmasıdır. Burada her olayın istismar edildiği, siyasallaştırılmaya çalışıldığı gibi bu katliam da bu menfur saldırı da bu alçak tertip de istismar edilmeye çalışılmaktadır. Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Bunu bu meseleye çekmek bu saldırı kadar tehlikelidir, bu saldırı kadar hem kınanacak hem de alçak bir değerlendirme olarak nitelendirilecek bir anlayıştır. Bu memleketin kardeşliğiyle kimse uğraşmasın." açıklamasında bulundu. 

abdülhamit gül

Adalet Bakanı Gül 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Twitter hesabından yaptığı paylaşımında "Konya’da gerçekleşen menfur cinayetler başsavcılık talimatları çerçevesinde çok yönlü soruşturulmaktadır. Olayı yakından takip ediyoruz. Provokatif yönlendirmelerin aksine olayın etnik veya ideolojik bir saikle gerçekleştiğine dair bir bulgu söz konusu değil." açıklamasında bulundu. 

HABERİ PAYLAŞ: