Konya'da 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi!

AFAD tarafından son dakika yapılan açıklamaya göre; Konya'da bir deprem meydana geldi. Depremin Antalya, Karaman, Aksaray gibi çevre illerde de hissedildiği söyleniyor. Konya'daki depremle ilgili henüz can ve mal kaybı açıklanmadı.

Gündem 08.11.2021 - 00:16 09.11.2021 - 00:24 Mustafa Çokyaşar

Son dakika açıklamasına göre; Konya'da bir deprem meydana geldi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) "Konya'nın Meram ilçesinde saat 20.43'te 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi." diyerek üzücü haberi verdi. Depremin derinliği 10.61 km olarak açıklandı.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5 olarak duyurdu. 

Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada "İlimiz Meram ilçesinde saat 20.43 sıralarında 5.1 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. An itibariyle herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Taramalarımız devam etmektedir. Gelişmeler takip edilerek kamuoyu bilgilendirilecektir. Meram ilçesi ve çevresinde depremi hisseden hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerine yer verildi.

3 metruk bina hasar gördü

AFAD tarafından yapıan açıklamada "Konya, Meram'da meydana gelen #deprem sonrası 3 metruk binada hasar olduğu bilgisi alınmış olup ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz." denildi.

Bölgeye çok sayıda ekip sev edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Konya'nın Meram ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerekli incelemeler için il müdürlüğü ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Gelişmeleri takip ediyoruz. Rabbim ülkemizi her türlü afetten korusun." ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@